Kadet Czarnych miał udział w awansie na mistrzostwa Europy

Siatkarska reprezentacja Polski kadetów zagra w finałach mistrzostw Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej. Biało - czerwoni wywalczyli promocję wygrywając kwalifikacje na Słowacji.
Podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Jacka Nawrockiego rywalizowali w eliminacjach z rówieśnikami z Białorusi i Słowacji. Polacy nie pozostawili rywalom złudzeń, pewnie wygrywając oba spotkania. Swój udział w osiągnięciu ma Jakub Rybicki, na co dzień zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni". Rybicki w ostatniej chwili zastąpił w kadrze klubowego kolegę Michała Moniaka, który tuż przed wyjazdem na turniej kwalifikacyjny doznał kontuzji. Siatkarz dostał swoje minuty na boisku w starciu z Białorusią. Polacy wygrali 3:1, czyniąc pierwszy krok w kierunku awansu. Drugi uczynili zwyciężając Słowaków 3:0.

Młodzi siatkarze kadry Polski zagrają zatem w kwietniowych finałach ME, które odbędą się w Turcji. Obok reprezentacji naszego kraju oraz gospodarzy o medale powalczą: Rosja, Bułgaria, Rumunia, Niemcy, Francja, Czechy, Włochy, Serbia, Dania i Hiszpania.