Juniorom Czarnych Huragan nie straszny. Wygrana bez starty seta

Gospodarze siatkarskich finałów mistrzostw Mazowsza juniorów, czyli zawodnicy RCS-u Czarnych Radom, mają pierwsze zwycięstwo w turnieju. W hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta radomianie pokonali Huragan Wołomin 3:0.
W dwóch odsłonach podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego nie pozwolili rywalom nawet zbliżyć się do granicy 20 punktów. W trzeciej partii rozstrzygnięcie zapadło po walce na przewagi. Czarni prowadzili wówczas 24:20, ale Huragan odrobił starty. Na szczęście ostatnie słowo należało do miejscowych.

- Obawiałem się tego meczu, bo mamy swoje kłopoty zdrowotne. Jednak okazało się, że chłopcy twardo i skutecznie powalczyli o zwycięstwo. To jest turniej i w kolejnych meczach nie będzie łatwo o wygrane. Rywalizują tu przecież najlepsze zespoły z Mazowsza, a nasz region słynie z mocnych ekip - powiedział trener Sitkowski.

W piątek 6 lutego Czarni zmierzą się z Metrem Warszawa. Początek gry w hali VLO (ul. Traugutta 52a) o godz. 16.30. Wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że poza wymienionymi drużynami o medale w regionie walczą jeszcze MOS WOLA Warszawa i MKS MDK Warszawa. Oprócz miejsc na podium do zdobycia są przepustki do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów. To prawo uzyskają trzy czołowe ekipy z radomskiego turnieju, którego zakończenie zaplanowano w niedzielę 8 lutego.

RCS Czarni Radom - Huragan Wołomin 3:0 (25:15, 25:13, 27:25).

Czarni: Firlej, Gęborys, Hamiga, Machowicz, Czarnecki, Surmacz, Strzelecki (libero) oraz Zdrojewski, Moniak, Rajzyngier, Kaźmierczak, Kowalczyk.