Metro się wzmocniło, ale Czarni i tak okazali się lepsi

Siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? wygrali swój drugi mecz w finałach mistrzostw Mazowsza juniorów. Tym razem radomianie rozprawili się z Metrem Warszawa, wygrywając 3:0.
W czwartkowy wieczór, na inauguracje zmagań w Radomiu, Czarni ograli bez starty seta Huragan Wołomin. Dzień później również okazali się lepsi od rywali. W radomskiej hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego pokonali stołeczne Metro zdecydowanie. Przeciwnikom nie pomógł nawet środkowy bloku Bartłomiej Lemański, który w rozgrywkach młodzieżowych reprezentuje barwy Metra, a na co dzień regularnie występuje w PlusLidze w ekipie stołecznej Politechniki.

Tymczasem w zespole Czarnych aż trzech siatkarzy wywalczyło po 13 punktów w meczu. To atakujący Karol Geborys, przyjmujący Łukasz Hamiga oraz środkowy Konrad Machowicz.

- Z Metrem graliśmy już po raz szósty w tym sezonie [wcześniej m.in. w rozgrywkach I Mazowieckiej Ligi Juniorów - przyp. red] i za każdym razem jesteśmy lepsi. Jednak tym razem po raz pierwszy wygraliśmy 3:0 i to w najważniejszym turnieju w regionie. Cieszymy się z gry i wyniku. Chłopcy realizowali założenia taktyczne. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami finałów - skomentował trener Sitkowski.

W sobotę 7 lutego kolejny dzień zmagań w imprezie. Gospodarze - Czarni Radom - zagrają o godz. 10 z MKS MDK Warszawa. Z kolei o godz. 12 odbędzie się pojedynek MOS WOLA Warszawa - Metro Warszawa. Przypomnijmy, że gra toczy się o medale na Mazowszu, a także trzy miejsca premiowane grą w ćwierćfinałach krajowych mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

RCS Czarni Radom - KS Metro Warszawa 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

Kadra juniorów Czarnych: Jan Firlej, Paweł Zdrojewski, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Patryk Kaźmierczak, Mateusz Kowalczyk, Konrad Machowicz, Konrad Surmacz, Przemysław Rajzyngier, Karol Gęborys, Michał Moniak, Jakub Strzelecki, Mateusz Szcześniak, Maciej Pożyczka. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.