Czarni - MDK 3:0, czyli finały Mazowsza pod dyktando Czarnych

Trzeci mecz i trzecia wygrana juniorów Czarnych Radom w finałowym turnieju mistrzostw Mazowsza. Siatkarze radomskiego klubu tym razem uporali się z MKS MDK Warszawa.
Po zwycięstwach z Huraganem Wołomin i stołecznym Metrem (bez starty seta), podopiecznym trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego przyszło się zmierzyć z kolejnym zespołem ze stolicy. No i po raz trzeci w turnieju finałowym Czarni nie byli gościnni sportowo. Mecz radomian z MDK-iem, który tak jak wszystkie pozostałe spotkania imprezy odbył się w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta, trwał godzinę i sześć minut. Tyle właśnie czasu gospodarze potrzebowali, by pokonać rywala. W żadnej z odsłon juniorzy Czarnych nie pozwolili przeciwnikom zbliżyć się do granicy 20 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Michał Moniak. Atakujący miejscowych zdobył 12 oczek. Po 10 dorzucili Konrad Machowicz i Łukasz Hamiga, zaś Konrad Surmacz dał drużynie 9 punktów.

Warto dodać, że sobotnia wygrana zapewniła już Czarnym awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W niedzielę 8 lutego zakończenie zawodów. W hali V LO (ul. Traugutta 52 a) radomianie podejmą UMKS MOS WOLA Warszawa. Ewentualny triumf zapewni gospodarzom złote medale mistrzostw Mazowsza, a także prawo organizacji ćwierćfinału MP. Początek meczu o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny.

Powiedział po meczu:

Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych

- Przede wszystkim cieszymy się z tego, że zrealizowaliśmy podstawowy cel, czyli jesteśmy w ćwierćfinałach mistrzostw kraju. Oczywiście w niedzielnym spotkaniu z MOS-em powalczymy o zwycięstwo. Fajnie by było zdobyć złoto na Mazowszu. To przecież prestiż i nagroda za ciężką pracę dla zawodników, trenerów i klubu. Przy okazji zapraszam kibiców na ten mecz.

RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:15, 25:16, 25:13).

Czarni: Firlej, Moniak, Surmacz, Hamiga, Czarnecki, Machowicz, Strzelecki (libero) oraz Zdrojewski, Kaźmierczak, Kowalczyk, Rajzyngier.