Juniorzy Czarnych Radom mistrzami Mazowsza! [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? okazali się bezkonkurencyjni w turnieju finałowym o mistrzostwo Mazowsza juniorów. Podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego wygrali wszystkie pojedynki, w tym decydujący o tytule (3:2) z MOS-em WOLA Warszawa.
Turniej z udziałem pięciu najlepszych ekip w regionie rozpoczął się w środę 4 lutego. Oprócz gospodarzy - siatkarzy RCS -u Czarnych - do rywalizacji przystąpili Huragan Wołomin, Metro Warszawa, MKS MDK Warszawa i MOS WOLA Warszawa. W hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta radomianie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Po 3:0 ograli Huragan, Metro oraz MDK. W niedzielę na zakończenie zmagań rywalizowali z MOS-em i był to pojedynek, który decydował o tytule mistrzowskim.

Po trzech odsłonach bliżsi złota byli siatkarze MOS-u, bowiem prowadzili 2:1 w setach. Czarni nie dali za wygraną. Odrobili starty, dlatego o kluczowych miejscach na Mazowszu decydował tie- break. Rozgrywka rozgrzała widzów do czerwoności. Rywale radomian prowadzili 13:11, ale po bloku i kontrze ekipa z Radomia wyrównała na po 13. Ostatecznie bitwę na przewagi rozstrzygnęli Czarni. Decydujący punkt zdobył Jan Firlej. Kapitan i rozgrywający RCS -u w najważniejszym momencie spotkania sprytnie "kiwnął" w boisko przeciwnika.

- Jestem dumny z chłopaków, bo wywalczenie mistrzostwa Mazowsza w siatkówce młodzieżowej to wielka sztuka. Paradoksalnie w tym ostatnim meczu zagraliśmy poniżej swoich możliwości. Na pewno było to spowodowane ubytkiem sił po wyczerpującym turnieju. Cieszę się, że w trudnym momencie nasi siatkarze potrafili się zmobilizować. Pokazali wielki sportowy charakter - skomentował trener Sitkowski.

Gracze trenerów Sitkowskiego i Staniewskiego oprócz lauru w województwie wywalczyli też awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Warto dodać, że mistrzowie Mazowsza zyskali też prawo organizacji zawodów ćwierćfinałowych. Już wiadomo, że zmagania odbędą się w Radomiu dniach od 26 lutego do 1 marca. Areną zmagań będzie ponownie hala VLO przy ul. Traugutta 52a.

Wyniki

RCS Czarni Radom - Huragan 3:0 (25:15, 25:13, 27:25), RCS Czarni - KS Metro Warszawa 3:0 (25:22, 25:22, 25:20), RCS Czarni - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:15, 25:16, 25:13), RCS Czarni - MOS WOLA Warszawa 3:2 (25:17, 23:25, 16:25, 25:21, 17:15). Kadra juniorów Czarnych: Jan Firlej, Paweł Zdrojewski, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Patryk Kaźmierczak, Mateusz Kowalczyk, Konrad Machowicz, Konrad Surmacz, Przemysław Rajzinger, Karol Gęborys, Michał Moniak, Jakub Strzelecki, Mateusz Szcześniak, Maciej Pożyczka. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.

Kolejność w turnieju: 1. RCS Czarni Radom, 2. MOS WOLA Warszawa, 3. Metro Warszawa (te zespoły zagrają w ćwierćfinałach MP juniorów), 4. MKS MDK Warszawa, 5. Huragan Wołomin.