Sport.pl

Juniorzy Czarnych wiedzą z kim powalczą w ćwierćfinałach MP

Znany jest już termin, miejsce oraz skład zespołów ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów, w którym zagrają siatkarze RCS -u Czarnych Radom. Warto nadmienić, że radomianie będą gospodarzami zmagań.
Turniej o awans do fazy półfinałowej odbędzie się w naszym mieście w dniach od 26 lutego do 1 marca. Zawody będą gościć w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta (ul. Traugutta 52a). Prawo gry w radomskim ćwierćfinale uzyskało sześć zespołów. Oprócz juniorów Czarnych powalczą: MUKS Gim - Net Mońki, UKS Chemik Olsztyn, AZS UWM Olsztyn, MSPN Inowrocław oraz Stoczniowiec Gdańsk.

Uczestnicy najpierw zmierzą się w grupach eliminacyjnych. Podopieczni trenerów Czarnych: Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego zagrają w eliminacjach z Gim - Netem oraz Chemikiem. Następnie, po dwa najlepsze zespoły z obu grup, zagrają o finał. Finaliści, czyli triumfatorzy radomskiego ćwierćfinału rozegrają pojedynek o zwycięstwo w turnieju. Awans do następnej fazy ogólnopolskiej, tj. 1/2 MP juniorów stanie się udziałem obu drużyn.

Więcej o: