Sport.pl

Cuprum kolejnym rywalem RCS Czarnych w Młodej Lidze

Pewna wygrana RCS-u Cerrad Czarnych w środę nad Asseco Resovią Rzeszów udowodniła, że w tym sezonie siatkarze reprezentujący Radom w Młodej Lidze nieprzypadkowo prezentują wyborną formę. Wynik 3:0 dla podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego z pewnością poszedł w świat, a kolejnym rywalem, który może drżeć jest Cuprum Lubin.
Pierwsze spotkanie pomiędzy Czarnymi a Cuprum pokazało, że radomianom w wyjazdowej potyczce wcale nie musi pójść łatwo. Przypomnijmy, że w październiku 2014 roku kibice obejrzeli ponad dwugodzinny spektakl zakończony wygraną radomskiego zespołu 3:2. Najlepszym zawodnikiem tamtego boju wybrany został Patryk Kaźmierczak, który w ostatnią środę raził swoimi zagrywkami Asseco Resovię.

Lubinianie są na ósmym miejscu i na pewno przed rundą play - off nie stracą już tej pozycji. Mogą jednak jeszcze przesunąć się wyżej. Podobnie zresztą jak podopieczni Andrzeja Sitkowskiego, którzy mimo czwartej lokaty depczą po piętach trzeciej ZAKSIE Kędzierzyn - Koźle i wiceliderowi z Rzeszowa. Prowadzący zaś Transfer Bydgoszcz raczej nie straci już swojej pierwszej lokaty. Można zatem spodziewać się walki na całego.

Spotkanie Cuprum - RCS Cerrad Czarni odbędzie się w sobotę 21 lutego w Lubinie. Początek zaplanowano na godz. 16. W innych meczach 22. kolejki: Effector Kielce - MKS Banimex Będzin, Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - AZS Częstochowa, Lotos Trefl Gdańsk -AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów - BBTS ATH Bielsko - Biała.

Więcej o: