Czarnych ostatki z Transferem. Kto rywalem radomian w play-off?

Podczas najbliższego weekendu odbędzie się ostatnia seria spotkań PlusLigi w sezonie zasadniczym, w której siatkarze Cerradu Czarnych Radom podejmą Transfer Bydgoszcz. Po tej serii spotkań okaże się także, kto z potentatów - PGE Skra Bełchatów czy też Asseco Resovia Rzeszów będzie rywalem radomian w play-off.
Tak się złożyło, że bez względu na rozstrzygnięcia w ostatniej serii sezonu regularnego Cerrad Czarni nie zmienią już swojej pozycji w klasyfikacji. Wynik meczu będzie miał dla radomian wyłącznie wymiar prestiżowy, gdyż ekipa trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia i tak pozostanie na ósmym miejscu. To jednak nie oznacza, że gospodarze nie mają o co grać!

Prestiż zwycięzcy, podniesione morale po pokonaniu wyżej notowanego rywala, ukłon w kierunku swoich kibiców czy też chęć rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie - te aspekty powinny przyświecać zawodnikom Czarnych w konfrontacji z bydgoszczanami. Także przyjezdni mają o co walczyć. Drużyna belgijskiego trenera Vitala Heynena (notabene szkoleniowca kadry Niemiec, w której występują gracze Czarnych Lukas Kampa i Dirk Westphal) z pewnością zechce w Radomiu przerwać passę porażek. Tylko przypomnieć, że zespół z miasta nad Brdą przegrał cztery mecze z rzędu. Dodatkowo w radomskiej hali MOSiR-u może zaatakować piątą lokatę w tabeli, ale by tak się stało, musi wygrać z Czarnymi i liczyć na potknięcie Cuprum Lubin (beniaminek zagra z Jastrzębskim Węglem).

Ostatki sezonu zasadniczego są też ważne z innego powodu. Wyłonią bowiem przeciwnika radomian w fazie play-off. Team trenerów Prygla i Stępnia trafi na hegemona PlusLigi. Potencjalni rywale Czarnych zmierzą się w bezpośrednim starciu. Na razie po 25 meczach bieżących rozgrywek drużyny z Bełchatowa i stolicy Podkarpacia mają po 64 punkty. Zatem o tym, kto wygra fazę zasadniczą i będzie rywalem radomian, zadecyduje mecz w Rzeszowie, który odbędzie się już w sobotę 21 lutego. Tymczasem finisz rundy z udziałem Czarnych nastąpi dzień później. Mecz w niedzielne popołudnie. Początek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza o godz. 17. W innych meczach 26. kolejki PlusLigi: Effector Kielce - MKS Banimex Będzin, AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała, Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin, Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów.