Czarni - Resovia, czyli spektakl w środku tygodnia

Dopiero po ostatniej kolejce rundy zasadniczej rozstrzygnęło się, z kim siatkarze Cerradu Czarnych Radom rywalizować będą w rundzie play-off. I już wiadomo, że rywalem radomian będzie Asseco Resovia Rzeszów.
Możliwości były dwie: radomianie mogli trafić albo na mistrza, albo wicemistrza kraju. Wszystko przez to, że Cerrad Czarni już wcześniej zapewnili sobie 8. miejsce w rozgrywkach sezonu zasadniczego (ostatnie premiowane grą wśród najlepszych). Tymczasem przeciwnika poznali po rozegraniu sobotniego starcia gigantów, do którego doszło w stolicy Podkarpacia. Resovia podjęła bełchatowian w hali na Podpromiu, a spotkanie oglądała kilkutysięczna publiczność. Po 136 minutach walki gospodarze wygrali 3:1, a to oznacza, że zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach fazy zasadniczej.

Radomianie i zespół z Rzeszowa rozpoczną bój o awans do najlepszej czwórki PlusLigi w środę 25 lutego. W bieżących rozgrywkach gospodarzem starcia otwierającego play-off jest zespół, który był niżej w tabeli. Dlatego Czarni podejmą Resovię już w środku tygodnia, a na rewanż lub też rewanże pojadą w najbliższy weekend. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań.

Na ważny szczegół przy tej okazji zwrócił uwagę kapitan radomian Daniel Pliński.

- Pierwszy mecz gramy w swojej hali. Powinniśmy podejść do tego spotkania skoncentrowani, z wiarą w sukces. Musimy dać z siebie wszystko. Proszę sobie wyobrazić, że wygrywamy mecz u siebie. Jedziemy na rewanż, mając handicap. I to rywal, choć teoretycznie mocniejszy, jest pod presją. Wtedy różne cuda się zdarzają - mówił środkowy bloku radomian.

Tymczasem Robert Prygiel, pierwszy trener Cerradu Czarnych, dodał: - Przed ostatnią kolejką nie znaliśmy rywala, ale przecież byliśmy pewni, że będzie to zespół z samego topu. Dlatego po części było nam obojętne, z kim przyjdzie nam walczyć. Trafiliśmy na Resovię. Zaczynamy u siebie i fajnie by było pokrzyżować plany faworytowi. Ale nie oszukujmy się, nasze przejście do czwórki zasłuży na tytuł sensacji sezonu. Resovia ma fantastyczną kadrę. Jeśli któremuś z zawodników nie idzie, wchodzi następny i szybko poprawia jakość. Moim zdaniem Rzeszów ma najbardziej wyrównany skład ze wszystkich drużyn w ekstraklasie - skomentował szkoleniowiec radomian.

Kibiców radomskiego zespołu informujemy, że pojedynek Cerrad Czarni vs Asseco Resovia odbędzie się w środę 25 lutego. Początek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 18.

Warto wiedzieć:

W sezonie 2014/15 rozgrywki PlusLigi toczą się według nieco zmodyfikowanego systemu. W play-off zwycięzcy z par, które utworzą drużyny z miejsc 1. i 8., 2.-7., 3.-6. i 4.-5., awansują do czołowej czwórki i rozpoczną walkę w półfinałach, a następnie o medale. Drużyny z końca tabeli tym razem będą miały szansę na wywalczenie nawet piątego miejsca. Zwycięzcy play-out, czyli z meczów 9.-10., 11.-14. i 12.-13., w dalszej części sezonu zagrają o miejsca 5.-12. Najsłabsi w play-out powalczą o 13. miejsce. Zgodnie z regulaminem PlusLigi żaden z zespołów nie spada o klasę niżej. Można być jednak relegowanym z rozgrywek na skutek niespełnienia warunku sportowego. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli zespół o statusie plusligowym nie wygra w sezonie przynajmniej pięciu meczów mistrzowskich.