Siatkarze Cerradu Czarnych w gościli w radomskiej szkole

Odwiedziny przedstawicieli klubu Cerrad Czarni Radom w radomskich placówkach oświatowych to już tradycja. Tym razem reprezentanci rodzimej PlusLigi gościli w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Osiedlowej.
- Młodzież naszej szkoły jest zarażona sportem. Zwłaszcza uczennice kochają siatkówkę, dlatego wizyta zawodników tak znanego klubu jest dla nich ogromną radością - przyznał Andrzej Nowak, dyrektor ZSO nr 4. Z uczniami spotkali się Michał Ostrowski, Igor Grobelny, Bartłomiej Bołądź i Adam Kowalski. A ich przewodnikiem po szkole był Wojciech Stępień, który od lat funkcję szkoleniowca w radomskim klubie, na co dzień łączy z pracą nauczyciela wychowania fizycznego w ZSO nr 4 przy ul. Osiedlowej.

Sportowcy w luźnej atmosferze odpowiadali na szereg pytań. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu. Tym razem dotyczył on nie tylko siatkówki, ale i Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC. W ramach projektu "Zmniejszenie strat energii w sieci ciepłowniczej miasta Radomia" to właśnie klub prowadzi część kampanii informacyjno-promocyjnej. Uczestnicy musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące zespołu np ilu zagranicznych siatkarzy gra w Cerrad Czarnych, ale i wskazać właściciela miejskiej sieci ciepłowniczej. Nagrodami w zabawie były klubowe gadżety.

Wizytę zakończył pokazowy mecz z udziałem dziewcząt ćwiczących w UKS Radomka 4. - Mecz oczywiście miał formę zabawy, ale nasza szkoła pochwalić się może naprawdę sporymi osiągnięciami - zapewniła Anna Kałasz, nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka zespołu Radomka 4 Radom.