Bez Chemika, czyli w walce o awans juniorom Czarnych ubył rywal

Nie tak, jak wcześniej awizowano sześć, a pięć zespołów rozpocznie w czwartek 26 lutego w Radomiu zmagania w ćwierćfinałowym turnieju o awans do 1/2 mistrzostw Polski juniorów. Gospodarzem imprezy, która zakończy się 1 marca, są juniorzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni?.
Radomski ćwierćfinał MP juniorów będzie gościł w dwóch halach. Mecze eliminacyjne odbędą się w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta (ul. Traugutta 52 a), zaś o poszczególne miejsca w hali MOSiR -u przy ul. Narutowicza.

Oprócz podopiecznych trenerów Czarnych: Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego, o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów MP powalczą: MKS MDK Warszawa, AZS UWM Olsztyn, Stoczniowiec Gdańsk i MSPN Inowrocław. W ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się Chemik Olsztyn.

Zawody zostaną najpierw rozegrane w dwóch grupach kwalifikacyjnych. W tej rundzie poznamy półfinalistów oraz ekipę, która zajmie piąte miejsce w imprezie. O prawo rozstawienia w "czwórce" Czarni zmierzą się ze stołecznym MKS MDK. Następnie zwycięzcy półfinałów zagrają o triumf, ale przede wszystkim zapewnią już sobie awans do dalszej fazy rozgrywek ogólnopolskich.

- Zadanie jakie mamy do wykonania to przede wszystkim awans do półfinałów mistrzostw Polski. Powalczymy o każdy punkt, o każdego seta. Znamy siłę AZS -u Olsztyn, niezły zespół ma warszawskim MDK. Pozostałych ekip nie mieliśmy okazji oglądać w akcji. Nie oglądamy się jednak na innych, tylko skupiamy na swojej grze - skomentował trener Andrzej Sitkowski.

Warto wiedzieć

Program 1/4 MP w siatkówce juniorów.

Czwartek (26.02), hala V LO przy ul. Traugutta 52a, godz. 16 RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa, godz. 18 AZS UWM Olsztyn - MSPN Inowrocław.

Piątek, (27.02), hala V LO, godz. 12 AZS UWM Olsztyn - Stoczniowiec Gdańsk, godz. 18 Inowrocław - Stoczniowiec.

Sobota, (28.02), hala MOSiR -u, przy ul. Narutowicza, godz. 12 i 14 - mecze półfinałowe.

Niedziela, (01.03), hala MOSiR -u, godz. 10 - mecz o 3. miejsce, godz. 12 - mecz o 1. miejsce.