Siatkarski Puchar mistrzów świata można było podziwiać w Radomiu

Kibice, którzy gościli na meczu Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów w pierwszej rundzie play off PlusLigi mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się dokładnie, jak wyglądają najcenniejsze trofea za mistrzostwo świata w siatkówce Mężczyzn. W radomskiej hali MOSiR-u wystawiono bowiem złoty medal ostatniego mundialu oraz Puchar Świata wywalczony przez reprezentację Polski.
Puchar i złoty medal mistrzostw globu trafił do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za sprawą Mariusza Szyszko, prezesa Cerrad Czarnych. - Wiedząc, jak dużym zainteresowaniem cieszy się siatkówka bardzo zależało mi na tym, aby trofea z pamiętnych ubiegłorocznych mistrzostw trafiły do Radomia. Dla wielu było to na pewno bardzo miłe doświadczenie - podkreśla prezes radomskiego klubu.

Mające niespełna 43 centymetry wysokości trofeum w holu głównym stało przez kilka godzin i cieszyło się dużym zainteresowaniem. - Przyznam szczerze, że to miłe uczucie potrzymać w rękach właśnie ten puchar. Przecież przed kilkoma miesiącami w górę podnosili go nasi reprezentanci. Niesamowite uczucie - zapewniał Roman Pogoda. Były siatkarz Czarnych Radom, podobnie jak wielu fanów i liczna grupa sponsorów radomskiego klubu miało okazję osobiście dotknąć okazałego trofeum, a także wykonać pamiątkową fotografię. - Myślałem, że takie wrażenie są zarezerwowane dla sportowców, którzy sięgają po to trofeum. Pojawienie się pucharu i złotego medalu pozwoli jeszcze bardziej ugruntować pozytywny klimat dla siatkówki - przyznał Sylwester Krawczyk ze Stowarzyszenia Czarni Radom.