Na otwarcie ćwierćfinałów juniorzy Czarnych bez starty seta

Rywalizację w siatkarskich ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorzy RCS -u Czarnych Radom rozpoczęli od przekonującego zwycięstwa. W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta pokonali 3:0 MKS MDK Warszawa.
Radomianie, którzy są gospodarzami turnieju rozprawili się ze stołecznym zespołem w niewiele ponad godzinę. W żadnym z setów podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego nie pozwolili rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Mało tego, w jednej z odsłon stołeczni siatkarze nie wyszli z przysłowiowej "dychy", zdobywając zaledwie dziewięć punkcików. Wygraną z MDK-iem juniorzy Czarnych zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki radomskiego ćwierćfinału. Ten odbędzie się w sobotę 28 lutego. Początek spotkania o godz. 12, a areną zmagań będzie hala MOSiR -u przy ul. Narutowicza. Przeciwnika w walce o awans do wielkiego finału i dalszej fazy rozgrywek ogólnopolskich Czarni poznają po piątkowych meczach kwalifikacyjnych. Te, tak jak wszystkie spotkania fazy grupowej, odbędą się w hali V LO (ul. Traugutta 52a). W piątek o godz. 12 AZS UWM Olsztyn zmierzy się ze Stoczniowcem Gdańsk, natomiast o godz. 18 rozpocznie się spotkanie MSPN -u Inowrocław z gdańszczanami.

- W meczu z warszawskim zespołem MDK -u zrobiliśmy swoje. Wygraliśmy zdecydowanie, zagraliśmy na dobrym poziomie. Teraz czekamy na rywala w półfinale naszego turnieju. Będzie to najważniejszy pojedynek imprezy, bo zwycięzca zapewni sobie awans do półfinałów mistrzostw Polski - skomentował trener Sitkowski.

RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:18, 25:9, 25:14).

RCS Czarni: Firlej, Geborys, Machowicz, Hamiga, Czarnecki, Surmacz, Strzelecki (libero) oraz Moniak, Rayzingier, Kaźmierczak, Kowalczyk.