Juniorzy Czarnych bezkonkurencyjni w ćwierćfinale mistrzostw kraju

Młodzi zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? awansowali do półfinałów mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. Na zakończenie turnieju w Radomiu ograli 3:0 AZS UWM Olsztyn.
Turniej 1/4 MP juniorów toczył się od czwartku 26 lutego w Radomiu. O dwa miejsca premiowane awansem do dalszych zmagań walczyło pięć zespołów. No i po rozegraniu wszystkich spotkań eliminacyjnych do finału przebili się Czarni oraz akademicy z Olsztyna. Co prawda obie ekipy już uzyskały promocję, ale to nie znaczy, że w mecz o pierwsze miejsce toczył się wyłącznie o prestiż.

- Dzięki temu, że wygraliśmy ćwierćfinałowy turniej w Radomiu w półfinale trafimy na dwa zespoły teoretycznie słabsze. Gospodarza 1/2 mistrzostw Polski oraz zespoły, z którymi przyjdzie nam zagrać poznamy po losowaniu. To odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej - rozpoczął Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.

Jego podopieczni zagrali z AZS -em wyśmienite zawody. Tylko w trzeciej odsłonie drużyna z Warmii i Mazur nie ustępowała wyraźnie radomianom, ale i tak przegrała partię. W pozostałych przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz i to z silnym zespołem. Do wysokiej dyspozycji sportowej dołożyliśmy serce do walki i to się opłaciło. Cieszymy się z awansu, bo już jesteśmy w gronie szesnastu najlepszych zespołów w kraju - zakończył trener Sitkowski.

RCS Czarni Radom - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:20, 25:13, 25:23).

Kolejność turnieju w Radomiu: 1. RCS Czarni Radom, 2. AZS UWM Olsztyn (obie drużyny awans do 1/2 MP), 3. MKS MDK Warszawa, 4. Stoczniowiec Gdańsk, 5. MSPN Inowrocław.

Kadra juniorów Czarnych: Jan Firlej, Łukasz Hamiga, Karol Gęborys, Mateusz Kowalczyk, Konrad Surmacz, Konrad Machowicz, Błażej Czarnecki, Jakub Strzelecki, Przemysław Rayzingier, Paweł Zdrojewski, Michał Moniak, Maciej Pożyczka, Patryk Kaźmierczak. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.