Po awans do stolicy. Juniorzy Czarnych poznali półfinałowych rywali

Młodzi siatkarze RCS - u Czarnych Radom wiedzą z którymi zespołami, kiedy i gdzie rywalizować będą o awans do finałów mistrzostw Polski juniorów. Turniej 1/2 MP z udziałem radomian odbędzie się w Warszawie.
Losowania gospodarzy oraz drużyn w poszczególnych grupach półfinałowych dokonano w wtorek 3 marca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W losowaniu udział wzięli m.in. prezes PZPS Paweł Papke, sekretarz generalny siatkarskiej centrali Andrzej Lemek oraz członek prezydium Witold Roman.

Juniorzy Czarnych, którzy tak jak 15 innych zespołów w Polsce, zakwalifikowali się do tego etapu rozgrywek trafili do grupy A. Oprócz Czarnych, o awans do najlepszej "ósemki" w Polsce w tek kategorii wiekowej zagrają w tej grupie Effector Kielce, Gwardia Wrocław oraz gospodarz - MOS WOLA Warszawa.

Turniej odbędzie się w dniach od 13 do 15 marca, a areną zmagań będzie hala sportowa przy ul. Rogalińskiej. Zawody zostaną rozegrane systemem "każdy z każdym", a do turnieju finałowego, którego stawką będzie tytuł mistrza Polski juniorów, awansują dwa najlepsze zespoły.

- Jesteśmy w najlepszej szesnastce w Polsce, ale stawiamy sobie kolejny cel. Chcemy awansować do ósemki, a potem powalczyć o jak najwyższe miejsce w finałach. Losowania nie będę oceniał, bo dopiero po turnieju w Warszawie okaże się, czy było szczęśliwe. Nie udało nam się zostać gospodarzem półfinału, jednak to już teraz nie ma większego znaczenia. Los chciał byśmy pojechali na turniej do stolicy i tam będziemy walczyć - skomentował Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.

Warto wiedzieć

Poznaj grupy 1/2 mistrzostw Polski juniorów w piłce siatkowej. Na pierwszym miejscu gospodarze.

Grupa A: UMKS MOS WOLA Warszawa, Effector Kielce, RCS Czarni Radom, KS Gwardia Wrocław

Grupa B: Exact System Norwid Częstochowa, KS Wifama Łódź, BKS Chemik Bydgoszcz, Progress Września

Grupa C: AKS V LO Resovia Rzeszów, AZS UWM Olsztyn, KS Metro Warszawa, UKS Tempo - 25 Olsztyn

Grupa D: KS Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin, Lotos Trefl Gdańsk, Maraton Świnoujście