Juniorzy Czarnych lepsi od Gwardii. Mamy awans do finałów MP!

W półfinałowym turnieju w ramach mistrzostw Polski juniorów siatkarze RCS -u Czarnych Radom wygrali po raz drugi. Tym razem zawodnicy trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasz Staniewskiego uporali się 3:1 z Gwardią Wrocław, a to oznacza, że zapewnili sobie awans do grona ośmiu najlepszych ekip w Polsce
W piątkowy wieczór radomianie pokonali 3:0 Effectora Kielce. Tymczasem w sobotnie popołudnie okazali się lepsi od wrocławskiej Gwardii. Ekipa z Dolnego Śląska postawiła twarde warunki, ale ostatecznie nie dała rady rozpędzonym juniorom Czarnych.

- To był twardy bój, ale pokazaliśmy swoją siłę. Gwardia to bardzo dobrze wyszkolony technicznie zespół. Musieliśmy się mocno napracować by wygrać. Chłopcy udźwignęli ciężar tego spotkania, dlatego cieszmy się z sukcesu - skomentował trener Sitkowski.

W niedzielę 15 marca Czarni rozegrają ostatni mecz półfinału w Warszawie. Rywalami radomian będzie MOS WOLA Warszawa. Gospodarze, tak jak ekipa z miasta nad Mleczną ma już także zapewniony awans do najlepszej ósemki w Polsce.

Gwardia Wrocław - RCS Czarni Radom 1:3 (24:26, 22:25, 25:18, 21:25).

RCS Czarni: Jan Firlej, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Michał Moniak, Konrad Surmacz, Konrad Machowicz, Karol Gęborys, Jakub Strzelecki, Patryk Kaźmierczak, Paweł Zdrojewski, Mateusz Kowalski, Przemysław Rayzingier.