Juniorzy Czarnych przegrali z MOS-em, ale awans wywalczyli

Na zakończenie półfinałowego turnieju mistrzostw Polski w siatkówce juniorów adepci RCS -u Czarnych Radom przegrali 0:3 z gospodarzami imprezy - MOS-em WOLA Warszawa. Mimo tej porażki radomianie wypełnili podstawowe zadanie, czyli awansowali do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej.
Niedzielny mecz w stolicy kończył półfinałowe zmagania z udziałem czterech zespołów. Już w przeddzień pojedynku Czarnych z MOS-em wiadomo było, że obie te drużyny zagrają w turnieju finałowym. Wszak Czarni i WOLA mieli po dwa zwycięstwa (z Effectorem Kielce i Gwardią Wrocław).

Zatem starcie ekip z Mazowsza toczyło się o pierwsze miejsce w 1/2 MP. Radomianie nie zdobyli żadnego seta, choć w co najmniej dwóch partiach mieli ku temu okazję. Niestety, w bitwach na przewagi, lepsi okazali się gracze z Warszawy.

- MOS był lepszy i wygrał zasłużenie. Z naszych zawodników po sobotnim zapewnieniu sobie awansu do finałów mistrzostw Polski zeszło trochę powietrze. Nie byliśmy już tak skuteczni w ataku, popełnialiśmy za dużo błędów. Taki zimny prysznic się jednak przyda - skomentował Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.

Tymczasem znany jest już termin i miejsce rozegrania tegorocznych finałów MP juniorów. Osiem najlepszych zespołów w kraju powalczy w Częstochowie w dniach od 15 do 19 kwietnia. Warto dodać, że finałach wystąpi aż trzy zespoły z Mazowsza. Obok Czarnych i MOS -u WOLA awans uzyskało też Metro Warszawa.

- To pokazuje, na jak wysokim poziomie stoi siatkówka młodzieżowa w naszym regionie. Co ciekawe do ósemki finalistów nie przebiły się ekipy, które zawsze stawiane były w gronie faworytów do medali. Mam na myśli Resovię Rzeszów i Norwida Częstochowa - dodał szkoleniowiec Czarnych.

MOS WOLA Warszawa - RCS Czarni Radom 3:0 (25:23, 26:24, 25:19).

RCS Czarni: Jan Firlej, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Michał Moniak, Konrad Surmacz, Konrad Machowicz, Karol Gęborys, Jakub Strzelecki, Patryk Kaźmierczak, Paweł Zdrojewski, Mateusz Kowalski, Przemysław Rayzingier. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.