Zobacz, jak młodzi Czarni pokonali ZAKSĘ [ZDJĘCIA]

W ostatnim meczu u siebie fazy zasadniczej Młodej Ligi siatkarze RCS -u Cerrad Czarnych Radom pokonali 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn - Koźle.
Radomianie potrzebowali godziny i ośmiu minut, by uporać się z rywalami. W pierwszej partii dominowali od początku do końca, wygrywając do 14. Co ciekawe w dwóch kolejnych Czarni musieli odrabiać straty. Mimo, że przegrywali na przerwach technicznych po 3:8, to ostatecznie z batalii wychodzili zwycięsko. Najlepiej punktującym meczu został Bartłomiej Bołądź. Atakujący Czarnych zdobył w tym meczu 18 punktów. O jeden mniej wywalczył przyjmujący Jakub Wachnik. Ze statystyk wynika, że gospodarze przeważali w ataku. W tym elemencie mieli 59 procent skuteczności, zaś ZAKSA jedynie 36 procent. Dużo lepiej zespół trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego spisał się też w przyjęciu zagrywki. Czarni osiągnęli 40 proc. odbioru serwisu tzw. pozytywnego, natomiast drużyna z opolskiego zaledwie 25 proc.