Sport.pl

Czy Cerrad Czarni są w stanie "uratować" ostatki sezonu?

W pierwszym meczu rundy play-off o miejsca 9-12 w PlusLidze Cerrad Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Banimex Będzin. Spotkanie odbędzie się w Sosnowcu w sobotę 21 marca.
Nie ulega wątpliwości, że w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny Cerrad Czarni mieli rozpocząć rywalizację o wyższe miejsca w ekstraklasie. Ale po nieudanej i wciąż pamiętnej batalii o czołową "ósemkę", z której radomian wyrzucił AZS Politechnika Warszawska, nasi dokończą sezon, grając o dalsze lokaty. Przeciwnikiem zespołu trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia jest teraz beniaminek bieżących rozgrywek siatkarskiej elity.

O ile Czarni przystąpią do walki z MKS-em po porażce i ze świadomością, że w tym sezonie wyżej w klasyfikacji już nie będą (przed rozgrywkami mowa była o co najmniej ósmym miejscu), to już będzinianie powalczą o coś więcej. Rywale radomian pierwszą część rozgrywek zawalili. W rundzie zasadniczej zajęli ostatnie, 14. miejsce, wygrywając zaledwie 4 spotkania. Pozostałe 22, w tym oba z Cerrad Czarnymi (3:0 i 3:2), Banimex przegrał. Ale w play-out Będzin ograł BBTS Bielsko-Biała i jest w rundzie, po której swoją lokatę na koniec sezonu może już tylko poprawiać. Tymczasem ekipa z miasta nad Mleczną nie ma na to szans.

Oczywiście to nie oznacza, że Czarni nie mają o co grać. Sportowa złość powinna wyzwolić w siatkarzach Czarnych cechy, które pozwolą uratować ostatki w sezonie. Warto by było, a nawet trzeba pomyśleć o kibicach radomian. Sympatycy z pewnością wciąż liczą na zwycięstwa.

O tym, kto z pary Cerrad Czarni/MKS Będzin zagra na koniec rozgrywek o dziewiąte miejsce, zdecyduje dwumecz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Sosnowcu (tam swoje mecze rozgrywa MKS) w sobotę 21 marca. Początek o godz. 15. Rewanż zaplanowano w Radomiu w sobotę 28 marca. Wówczas obie drużyny zagrają od godz. 17 w hali radomskiego MOSiR-u. Przypomnijmy, że w gronie zespołów walczących o miejsca 9-12 są jeszcze Indykpol AZS Olsztyn i Effector Kielce. Obie drużyny w tej rundzie powalczą między sobą.