W liceum Traugutta powstanie klasa Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Siatkówka to twoja pasja? Jeśli tak, to możesz się uczyć i trenować swoją ulubioną dyscyplinę sportu w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, który działa przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu.
Rok szkolny 2015/2016 będzie trzecim z kolei, kiedy w V LO powstanie klasa o profilu piłki siatkowej. Przypomnijmy, że Siatkarski Ośrodek Szkolny w naszym mieście jest częścią ogólnopolskiego programu, który obejmuje uczniów nauką na danym etapie edukacji i jest połączony z wszechstronnym szkoleniem siatkarskim. S.O.S przy V LO to jedyne liceum na Mazowszu, w którym taka klasa istnieje.

- "Siatkarski Ośrodek Szkolny przy V LO zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjów, którzy kochają siatkówkę i chcieliby kolejny etap edukacji wiązać z doskonaleniem umiejętności siatkarskich" - czytamy w specjalnym komunikacie.

Ośrodek oprócz edukacji na poziomie liceum oferuje odpowiednią bazę treningową, profesjonalny sprzęt do uprawiania siatkówki i pomoce dydaktyczne. Warto dodać, że V LO współpracuje z klubem WKS Cerrad Czarni Radom. Zajęcia z uczniami klasy siatkarskiej prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, znani z wieloletniej pracy z grupami młodzieżowymi radomskiego klubu. Tylko przypomnieć, że trenerzy Andrzej Sitkowski i Arkadiusz Sawiczyński wielokrotnie zdobywali ze swoimi wychowankami medale mistrzostw Mazowsza i mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych.

Ważną informacją dla kandydatów na uczniów siatkarskiego ośrodka w Radomiu jest termin testu sprawnościowego. Sprawdzian odbędzie się w hali sportowej popularnego "Traugutta" w czwartek 28 maja (o godz. 15). Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 661-929-361, 662-096-519.

Warto wiedzieć

Test sprawnościowy dla kandydatów na uczniów klasy I G (o profilu piłka siatkowa) w V LO w Radomiu obejmuje: zaliczenie próby sprawności ogólnej i sprawności specjalnej (siatkarskiej). W zakresie sprawności ogólnej do wykonania będzie bieg po kopercie na czas, wyskok dosiężny z miejsca, wyskok dosiężny z rozbiegu, przewrót w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego, przewrót w tył z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego. Sprawność specjalna obejmuje: odbicia piłki na przemian sposobem oburącz górnym i dolnym, zagrywka stacjonarna (tenisowa górna) kierowana w określone strefy boiska, atak po prostej z własnego podrzutu. Za test sprawnościowy można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Test ma formę zaliczenia.