Młodzi Czarni ograli Olsztyn. Jest zaliczka przed rewanżem [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu rundy play - off Młodej Ligi siatkarze RCS -u Cerrad Czarnych Radom pokonali 3:0 Indykpol AZS Olsztyn. W trzecim secie rywale radomian ugrali zaledwie pięć punktów.
- Wygraliśmy w trzech setach, ale nie było to łatwe spotkanie. Dobrze wiedzieliśmy, że rywal jest mocny i w dwóch setach postawił się znacząco. W ostatnim zagraliśmy koncertowo. Jest zaliczka przed rewanżowym spotkaniem w Olsztynie, ale nie mam wątpliwości, że na terenie AZS -u będzie jeszcze ciężej o zwycięstwo - przyznał po meczu Andrzej Sitkowski, trener zespołu Czarnych.

Jego podopieczni zwyciężyli w końcówkach setów pierwszego i drugiego, zaś w ostatnim od początku do końca kontrolowali przebieg rywalizacji. Wzmocnienia siatkarzami plusligowych Czarnych okazały się trafne. Najlepiej punktującym graczem został bowiem Igor Grobelny, który zdobył dla radomian 21 punktów. Z kolei Jakub Wachnik i Bartłomiej Bołądź dorzucili 15 i 8 pkt. Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany Michał Kędzierski.

- Oczywiście cieszymy się z tego zwycięstwa, bo zrobiliśmy krok do najlepszej czwórki, ale nie popadamy w huraoptymizm. Jest rewanż, w którym także trzeba będzie ostro powalczyć - dodał trener Sitkowski.

Już wiadomo, że drugie spotkanie pomiędzy zespołami z Radomia i Olsztyna odbędzie się na terenie akademików w czwartek 2 kwietnia.

RCS Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:23, 25:5).

RCS Czarni: Kędzierski, Bołądź, Wachnik, Surmacz, Grobelny, Machowicz, Strzelecki (libero) oraz Firlej, Czarnecki, Hamiga.