Juniorzy Czarnych Radom gotowi do walki w finałach MP

W środę 15 kwietnia adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni oraz siedem innych najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej rozpoczną zmagania w finałach mistrzostw Polski. O tytuł i medale młodzi siatkarze powalczą w Częstochowie.
Finały siatkarskich mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej to ukoronowanie pracy w całym sezonie. Bo trzeba przypomnieć, że zanim wyłoniono osiem najlepszych ekip, odbyły się kilkustopniowe eliminacje. Czarni, tak samo zresztą jak ich przeciwnicy, rywalizowali w ligach wojewódzkich, potem w finałach regionalnych, by wreszcie z powodzeniem przebrnąć ćwierćfinały i półfinały MP.

Przez sito kwalifikacji radomianie przeszli jak burza. W nagrodę zagrają o czołowe lokaty w sezonie 2014/2015. Najpierw podopiecznych trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego czekają mecze w grupie kwalifikacyjnej, która wyłoni najlepszą czwórkę turnieju oraz zespoły walczące w dalszej fazie imprezy o miejsca 5-8. Na inaugurację RCS Czarni powalczą z Chemikiem Bydgoszcz, dzień później z rówieśnikami Jastrzębskiego Węgla, by na koniec wstępnej fazy finałów, w piątek 17 kwietnia, zagrać z AZS UWM Olsztyn. Z kolei w drugiej grupie o miejsca w strefie medalowej zagrają Metro Warszawa, Trefl Gdańsk, MOS Wola Warszawa i Wifama Łódź.

- Jedziemy na finały do Częstochowy pełni wiary w swoje umiejętności. Optymizm musi charakteryzować nasze poczynania. Mamy bardzo ciężką grupę eliminacyjną i olbrzymi szacunek dla rywali. Ale będziemy walczyć ze wszystkich sił, o jak najlepszy wynik. Nie jesteśmy faworytem w tych finałach, jednak nie ukrywam, że chcemy być czarnym koniem tego turnieju - skomentował trener Sitkowski.

Warto wiedzieć

Kadra juniorów Czarnych na finały MP

Jan Firlej, Jakub Rybicki, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Patryk Kazimierczak, Maciej Pożyczka, Konrad Machowicz, Konrad Surmacz, Przemysław Rajzyngier, Karol Gęborys, Michał Moniak, Jakub Strzelecki, Paweł Zdrojewski. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.