Kolejna szkolna wizyta Cerradu Czarnych. Tym razem w Natolinie

Obecność przedstawicieli radomskiego reprezentanta w siatkarskiej PlusLidze w Zespole Szkół Ogólnokształcących im Kornela Makuszyńskiego w Natolinie nie była przypadkowa. Siatkarze oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego uświetnili swoją obecnością dzień poświęcony w tej placówce piłce siatkowej.
Cerrad Czarni stawili się w szkole w Natolinie w mocnym składzie. Z trenerem Robertem Pryglem placówkę odwiedzili zawodnicy: Dirk Westphal, Bartłomiej Bołądź, Lukas Kampa, Michał Ostrowski, Michał Kędzierski, Jacek Ratajczak i Igor Grobelny. Obecny był również Krzysztof Malczewski, fizjoterapeuta zespołu, który na co dzień pracuje w tej szkole.

- Wizyta tak znanych osób to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt. Postawa siatkarzy, sportowa rywalizacja, podejście do życia jest wzorem dla dzieci i młodzieży - podkreślała Anna Ostrowska, dyrektor ZSO w Natolinie.

Spotkanie zorganizowano pod hasłem "z siatkówką przez życie". Zgodnie z nim uczniów interesowało wiele szczegółów nie tylko z życia sportowców, ale zainteresowań, czy treningów. Siatkarze cierpliwie odpowiadali na pytania. Nie zabrakło typowo sportowego akcentu. Rozegrano towarzyskiego seta.

Na zakończenie każdy z zaproszonych otrzymał osobiste podziękowanie oraz czekoladki. Siatkarze zrewanżowali się natomiast piłką z autografami, którą przekazali dyrektor Ostrowskiej. Tradycyjnie uczestnicy spotkania mogli zdobyć autografy, czy wykonać pamiątkowe zdjęcie.

- W ostatnich latach odwiedziliśmy wiele szkół. W każdej przyjmowano nas bardzo miło i życzliwie, ale wizytę na Natolinie zapamiętamy na długo - skomentował trener Prygiel.