Juniorzy Czarnych też grali z Olsztynem i również wygrali 3:0

W finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? mają swój pierwszy sukces. Radomianie pokonali AZS Olszyn 3:0 i na koniec zmagań powalczą o piąte miejsce w kraju.
Po dwóch porażkach w fazie grupowej (z Chemikiem Bydgoszcz 0:3 i Jastrzębskim Węglem 1:3), juniorzy Czarnych stracili szansę na medal MP. To jednak nie znaczyło, że w kolejnym spotkaniu odpuszczą. Rywalizacja z AZS UWM Olsztyn toczyła się o prawo walki o piąte miejsce w turnieju. No i podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego z tej batalii wyszli zwycięsko. Czarni pokonali akademików łatwo, bez starty seta.

- Odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Zespół zagrał wyśmienicie, ale szczególnie dobrze zaprezentowali się Jakub Rybicki w ataku, przyjmujący Łukasz Hamiga oraz środkowy Konrad Machowicz. Nasz środkowy słusznie zresztą został MVP tegop spotkania - powiedział trener Sitkowski.

W sobotę 18 kwietnia na turnieju, który odbywa się w Częstochowie, Czarni rozegrają swój ostatni mecz na mistrzostwach. W starciu o 5. miejsce w Polsce rywalem radomian będzie MOS WOLA Warszawa.

Warto dodać, że w piątkowy wieczór z AZS -em Olsztyna rywalizował także flagowy zespół Czarnych. W meczu play - off PlusLigi seniorzy radomskiego klubu, tak jak ich młodsi koledzy, ograli akademików 3:0.

RCS Czarni Radom - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:14, 25:16, 25:20).

RCS Czarni: Firlej, Rybicki, Hamiga, Czarnecki, Machowicz, Surmacz, Strzelecki (libero) oraz Zdrojewski, Moniak, Kaźmierczak, Pożyczka (libeero).