Juniorzy Czarnych Radom na piątym miejscu w Polsce

W ostatnim swoim meczu w finałach mistrzostw Polski adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? pokonali 3:1 MOS WOLA Warszawa. Radomianie są zatem najwyżej sklasyfikowanym zespołem w kraju w tej kategorii wiekowej, jeśli chodzi o drużyny z Mazowsza.
Podopieczni trenerów Czarnych Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego rozegrali w Częstochowie cztery spotkania, z których dwa wygrywali i tyle samo przegrywali. Porażki w fazie grupowej z Chemikiem Bydgoszcz i Jastrzębskim Węglem zamknęły radomianom szansę na strefę medalową. Potem było już znacznie lepiej. Czarni ograli w grupie 3:0 AZS UWM Olsztyn, a w ostatnim występie, o piąte miejsce w kraju, z MOS -em WOLA 3:1.

- Z MOS-em zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, prezentując skuteczną i efektowną siatkówkę. Jeśli chodzi o podsumowanie naszego występu w finałach, to uważam że jest to sukces zespołu i klubu. Nie mamy się czego wstydzić. Owszem niedosyt pozostał, bo chcieliśmy być czarnym koniem i po cichu liczyliśmy na awans do czwórki. Nie daliśmy rady, ale z drugiej strony wiele świetnych drużyn, uznanych klubów chciałoby się znaleźć na naszym miejscu - skomentował trener Sitkowski.

Przypomnijmy, że w finałach MP juniorów grało osiem najlepszych ekip, które wcześniej musiały przebrnąć całe sito eliminacji w regionach i na arenie ogólnopolskiej. W finałach Czarni zajęli piąte miejsce, szóste przypadło drużynie MOS -u, zaś siódma lokatę zapewnili sobie młodzi siatkarze Metra Warszawa. Na ósmym miejscu turniej zakończyli gracze z Olsztyna. Tymczasem o tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej i podział miejsc na podium walczą w Częstochowie Chemik i Jastrzębski Węgiel, a także Trefl Gdańsk oraz Wifama Łódź.

RCS Czarni Radom - MOS WOLA Warszawa 3:1 (25:19, 12:25, 25:23, 25:18).

Kadra juniorów Czarnych: Jan Firlej, Jakub Rybicki, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Patryk Kazimierczak, Maciej Pożyczka, Konrad Machowicz, Konrad Surmacz, Przemysław Rajzyngier, Karol Gęborys, Michał Moniak, Jakub Strzelecki, Paweł Zdrojewski. Trenerzy: Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski.