Sport.pl

Wyjątkowy mecz, czyli dziewczyny z Lidera kontra siatkarze Czarnych

W hali VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego doszło do niecodziennej rywalizacji na siatkarskim boisku. Po jednej stronie siatki znalazły się zawodniczki Lidera Radom, po drugiej... siatkarze Cerradu Czarnych Radom.
Inicjatywa rozegrania towarzyskiego meczu wyszła od siatkarek Lidera, które na co dzień uczą się i trenują w VIII LO. Pomysł przypadł zawodnikom. Poczynania swoich kolegów surowo oceniał środkowy radomian Jacek Ratajczak, który tym razem wcielił się w rolę sędziego. Emocji nie brakowało, a zawodniczki Lidera wygrały obie rozegrane partie.

- Cieszymy się, że dziewczyny miały okazję podnieść swoje umiejętności w rywalizacji z siatkarzami. Często organizujemy spotkania tego typu, bo to świetny sposób, żeby zintegrować środowisko siatkarskie - mówiła Dorota Maniak, dyrektor VFIII LO.

Wizyta w tej placówce miała szczególny wymiar dla libero Cerradu Czarnych Kamila Gutkowskiego. - Chcieliśmy pokazać, że żeńska siatkówka w Radomiu ma się dobrze. Dba o nią moja profesor z liceum, Halina Kusal, która trenuje dziewczyny - podkreślił zawodnik, absolwent liceum Sobieskiego.

Lider Radom: Marlena Sukiennik, Paulina Sukiennik, Maria Wnukowska, Aleksandra Świtas, Agata Klimek, Kinga Kober, Monika Nogaj, Weronika Kisiel (libero)

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Igor Grobelny, Bartłomiej Grzechnik, Michał Kędzierski, Kamil Gutkowski.

Więcej o: