Kadeci Czarnych Radom na siódmym miejscu w Polsce

siatkówka, Kadeci Czarnych Radom

siatkówka, Kadeci Czarnych Radom (archiwum)

Adepci siatkówki Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? zajęli siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski kadetów. W ostatnim meczu turnieju w Kętrzynie radomianie pokonali 3:0 Jokera Piła.
W fazie grupowej podopieczni trenerów Arkadiusza Sawiczyńskiego i Krzysztof Jaskulskiego przegrali wszystkie spotkania. Lepsi od radomian okazali się rówieśnicy Jastrzębskiego Węgla, AKS -u V LO Resovii Rzeszów oraz Maratonu Świnoujście. Kadeci Czarnych przegrywali po 0:3 i w drugiej fazie turnieju w Kętrzynie przyszło im rywalizować o siódme miejsce w kraju. Radomianie efektownie zakończyli zmagania w gronie ośmiu najlepszych ekip. W trzech setach ograli Jokera Piła, prezentując przy tym niezłą jakościowo siatkówkę.

- Awansowaliśmy do grona ośmiu najlepszych w Polsce i to już jest sukces. W finałach wiele popsuło się po kontuzji Jakuba Rybickiego. Nasz kluczowy zawodnik doznał kontuzji i nie mógł nam pomóc. Miało to wpływ na cały zespół. W meczu 0 7. miejsce nasi zawodnicy potrafili się zmobilizować i wygrać - skomentował trener Sawiczyński.

Wyniki Czarnych w Kętrzynie

RCS Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 14:25, 18:25). RCS Czarni - AKS V LO Resovia Rzeszów 0:3 (14:25, 19:25, 21:25), RCS Czarni - Maraton Świnoujście 0:3 (23:25, 19:25, 19:25). Mecz o 7. miejsce RCS Czarni - Joker Piła (27:25, 25: 16, 25:22).

Kadra kadetów Czarnych: Jakub Rybicki, Cezary Wilk, Karol Kietliński, Maciej Pożyczka, Przemysław Bańcer, Paweł Zdrojewski, Kacper Pluta, Oskar Kalbarczyk, Adam Leszczyński, Jakub Osiński, Karol Domagała, Paweł Wrzesień. trenerzy Arkadiusz Sawiczyński, Krzysztof Jaskulski.