Pierwszy trening siatkarzy Czarnych pod okiem Raula Lozano

Po przyjeździe ze szkolenia licencyjnego, które odbyło się w Spale trener Cerradu Czarnych Radom Raul Lozano zabrał się do pracy. W hali MOSiR -u Argentyńczyk przeprowadził jednostkę treningową z radomskimi zawodnikami.
Jak poinformowała oficjalna strona internetowa Czarnych w zajęciach wzięło udział dziewięciu siatkarzy. Z plusligowej drużyny obecni byli: Wojciech Żaliński, Jakub Wachnik, Igor Grobelny i Michał Ostrowski. Oprócz nich trenowali Jan Firlej, Błażej Czarnecki, Piotr Filipowicz, aktualni złoci medaliści (z zespołem RCS -u Czarnych) młodzieżowych mistrzostw Polski. Nie zabrakło też graczy radomian, którzy w poprzednim sezonie występowali w innych klubach na zasadzie wypożyczenia. Mowa o Rafale Farynie i Łukaszu Zugaju.

W trakcie treningu szkoleniowiec Cerradu Czarnych skupił się zwłaszcza na elementach gry w ataku i kontrze. - Chciałem sprawdzić, jak zawodnicy prezentują się w tych elementach i jak są wyszkoleni technicznie. W przypadku błędów mogliśmy je korygować na bieżąco - powiedział portalowi Czarnych były selekcjoner reprezentacji Polski.