W kadrze na igrzyska w Baku są gracze Cerradu Czarnych!

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził skład reprezentacji Polski na Igrzyska Europejskie, które w dniach 12-28 czerwca odbędą się w Azerbejdżanie. W reprezentacji siatkarzy na turniej, który odbędzie się w Baku, nie zabrakło zawodników Cerradu Czarnych Radom.
Trener Andrzej Kowal, który poprowadzi siatkarską kadrę B, powołał 14 siatkarzy, z usług których będzie korzystał w trakcie turnieju w Baku. W tej czternastce znalazło się miejsce dla Bartłomieja Bołądzia, Bartłomieja Grzechnika, Michała Kędzierskiego oraz Adama Kowalskiego. To gracze, których obowiązują kontrakty z Czarnymi i na igrzyska polecą jako zawodnicy radomskiego klubu. Ta informacja jest ważna, bowiem nie jest tajemnicą, że w przypadku Kędzierskiego to będzie ostatnia impreza, podczas której będzie reprezentował nasz kraj i klub z Radomia. Wszak od nowego sezonu rozgrywający, który ostatnie dwa sezony grał w Cerrad Czarnych, przenosi się do Effectora Kielce. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kolejnego z powołanych przez trenera Kowala siatkarzy. Mowa o Arturze Szalpuku. Przyjmujący poleci do Baku jako zawodnik Politechniki Warszawskiej, a przecież już wiadomo, że w kolejnych rozgrywkach PlusLigi będzie przyjmującym radomian.

Tymczasem akcentów radomskich na IE w stolicy Azerbejdżanu będzie więcej. O medale tej imprezy powalczą także: wychowanek młodzieżowych zespołów Czarnych Wojciech Ferens (obecnie BBTS Bielsko-Biała) oraz Grzegorz Kosok (Jastrzębski Węgiel), środkowy bloku, który grał przed laty w ekstraklasowym klubie z Radomia. Z kolei w reprezentacji Niemiec miejsce na igrzyskach mają Lukas Kampa i Dirk Westphal (obaj Cerrad Czarni).

Przypomnijmy, że I Igrzyska Europejskie odbędą się od 12 do 28 czerwca. Reprezentacja Polski rozpocznie grę na turnieju meczem z Francją. Do pojedynku dojdzie w niedzielę 14 czerwca. W kolejnych spotkaniach drużyna trenera Kowala zmierzy się z Turcja, Serbią, Azerbejdżanem i Finlandią. Z kolei w grupie B powalczą: Słowacja, Włochy, Belgia, Bułgaria, Rosja i Niemcy.

Skład reprezentacji Polski w siatkówce na IE w Baku Rozgrywający: Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom), Paweł Woicki (Transfer Bydgoszcz), przyjmujący: Adrian Buchowski (Effector Kielce), Wojciech Ferens (BBTS Bielsko-Biała), Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk (obaj AZS Politechnika Warszawska), środkowi: Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Kosok (KS Jastrzębski Węgiel), Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz), atakujący: Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom), Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), libero: Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom), Damian Wojtaszek (KS Jastrzębski Węgiel).