Grali na piasku w Poznaniu. Radomscy siatkarze w rolach głównych

Duet Michał Bryl/Kacper Kujawiak (obaj Czarni Radom) wygrali w Poznaniu pierwszy w tym sezonie turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na czwartym miejscu w imprezie uplasował się Daniel Pliński, zawodnik plusligowego zespołu Cerradu Czarnych.
Do "radomskiego" starcia doszło w półfinale turnieju Lotto Plaża Wolności. Na boiskach do popularnej plażówki zmierzyli się w Poznaniu Bryl i Kujawiak, którzy rywalizowali z rutyniarzami: Danielem Plińskim i Marcinem Wiką. W dwóch setach zwyciężyli młodsi radomianie, którzy potem wygrali całe zawody. W finale zawodnicy Czarnych pokonali drużynę Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz. Z kolei Daniel Pliński, który przypomnijmy jest kapitanem ekstraklasowej ekipy Cerradu Czarnych, wraz z Wiką uplasowali się tuż za podium.

Wyniki

I półfinał: Bryl/Kujawiak - Pliński/Wika 2:0 (24:22, 21:15), II półfinał: Brożyniak/ Dzikowicz - Rudol/Kosiak 2:0 (21:16, 21:14). Mecz o 3. miejsce: Kosiak/Rudol - Pliński/Wika 2:0 (21:16, 21:14), finał: Bryl/Kujawiak - Brożyniak/Dzikowicz 2:0 (21:16, 21:13).