Kadra naszych siatkarzy z radomianami w składzie jest już w Baku

I Igrzyska Europejskie zbliżają się wielkimi krokami. Do stolicy Azerbejdżanu przyleciała już m.in. reprezentacja Polski siatkarzy, w szeregach której nie brakuje zawodników Cerradu Czarnych Radom
Nasza kadra narodowa siatkarzy przyleciała na miejsce rozgrywania imprezy we wtorek 9 czerwca. W zespole trenera Andrzeja Kowala jest "trójka" zawodników Cerradu Czarnych: Michał Kędzierski, Adam Kowalski i Bartłomiej Grzechnik. Jeśli chodzi o siatkarzy to akcentów radomskich na turniej w Baku jest znacznie więcej. O laury powalczy choćby Artur Szalpuk. Co prawda powołanie na igrzyska otrzymał jeszcze jako siatkarz Politechniki Warszawskiej, ale już wiadomo, że od nowego sezonu zagra w barwach plusligowych radomian. I właśnie nowego przyjmującego "Wojskowych" spotkało nie lada wyróżnienie. W poniedziałek 8 czerwca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się ceremonia wręczenia nominacji i ślubowania reprezentacji Polski. Szalpuk w imieniu wszystkich reprezentantów odczytał słowa przysięgi - "Ja, reprezentant Polski, na I Igrzyska Europejskie w Baku, w imieniu wszystkich zawodników - uroczyście przyrzekam przestrzegać obowiązujących przepisów i regulaminów sportowych oraz zasad fair play; godnie i z pełnym zaangażowaniem rywalizować na rzecz chwały naszej Ojczyzny, pomnażając dorobek polskiego sportu"...

Tymczasem na turnieju siatkarzy w stolicy Azerbejdżanu w biało - czerwonych barwach zagrają także inni gracze niegdyś związani z Radomiem. Mowa o Szymonie Romaciu, Wojciechu Ferensie, czy Grzegorzu Kosoku.

Kadra trenera Kowala swój pierwszy mecz zagra z Francją w niedzielę 14 czerwca. Oprócz meczu z Trójkolorowymi nasi zagrają w grupie z gospodarzami igrzysk oraz Serbią Finlandią i Turcją. Z kolei grupę B tworzą: Rosja, Włochy, Bułgaria, Belgia, Słowacja i Niemcy. Warto dodać, że w drużynie Niemiec są Lukas Kampa (rozgrywający Cerradu Czarnych) i Dirk Westphal. Drugi z wymienionych zawodników spędził w Czarnych dwa sezony, a od nowego zagra już w lidze francuskiej.

Kadra Polski siatkarzy na IE w Baku

Rozgrywający: Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom), Paweł Woicki (Transfer Bydgoszcz), przyjmujący: Adrian Buchowski (Effector Kielce), Wojciech Ferens (BBTS Bielsko-Biała), Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk (AZS Politechnika Warszawska), środkowi: Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Kosok (KS Jastrzębski Węgiel), Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz), atakujący: Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), Szymon Romać (Cuprum Lubin), libero: Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom), Damian Wojtaszek (KS Jastrzębski Węgiel).