Robert Prygiel i spółka ze złotym medalem mistrzostw kraju

W Drzonkowie odbyły się mistrzostwa Polski w siatkówce oldbojów. Miło nam poinformować, że drużyna Administratora Radom wywalczyła na tej imprezie złoty medal.
- Byliśmy najlepsi. To wspaniały wynik i muszę przyznać, że trochę zaskakujący. Zostawiliśmy w pokonanym boju wiele sław polskiej siatkówki. Ale solidnie zapracowaliśmy na sukces, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni - powiedział "Gazecie" Robert Prygiel, który w złotej ekipie Administratora, tak jak przed laty podczas kariery sportowej, zagrał na pozycji atakującego.

Obecny szkoleniowiec w Cerrrad Czarnych Radom przyznał, że turniej w Drzonkowie stał na wysokim poziomie. - Na boisku rywalizowali siatkarze, którzy przed laty świętowali triumfy w klubowych i reprezentacyjnych zespołach - dodał trener Prygiel.

W półfinale radomski zespół pokonał drużynę z Kędzierzyna - Koźla, w szeregach których wystąpili m.in. tak znani gracze Sebastian Świderski, Paweł Papke, Jarosław Stancelewski, czy Marcin Prus. - To było ciężkie spotkanie, ale wygraliśmy po tie - breaku 2:1 (mecze mistrzostw Polski oldbojów rozgrywane były do dwóch wygranych odsłon). Z kolei w pojedynku o złoto pokonaliśmy Ostrołękę bez starty seta - zakończył Robert Prygiel.

Drużyna Administratora Radom, złoci medaliści MP oldbojów 2015

Łukasz Kruk, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel, Piotr Gabrych, Dawid Murek, Daniel Pliński, Tomasz Kowalczyk, Paweł Biliński, Piotr Szulc, Igor Marszałkiewicz, Tomasz Filipowicz. Trener: Paweł Piotrowski.