Szalpuk nie przyjechał do Radomia, bo wezwał go Stephane Antiga!

Od 1 lipca Artur Szalpuk jest już oficjalnie siatkarzem Cerradu Czarnych Radom. W tym dniu zawodnik miał się zjawić w Radomiu, ale swoje plany musiał zmienić.
Artur Szalpuk po powrocie z I Igrzysk Europejskich w Baku miał w swoim kalendarzu wizytę w radomskim klubie. Wszak od sezonu 2015/2016 Cerrad Czarni Radom są jego nowym pracodawcą. Plany pobytu w Radomiu były przyjmujący Politechniki Warszawskiej musiał jednak odłożyć na późniejszy termin. Wszystko przez to, że utalentowany zawodnik dołączył do pierwszej reprezentacji siatkarzy, przygotowującej się do meczów Ligi Światowej z reprezentacją USA.

- Przełożyliśmy nasze plany na późniejszy termin. Oczywiście w niczym nie zmienia to wcześniejszych ustaleń - podkreśla Dariusz Fryszkowski. Kierownik radomskiego przedstawiciela w PlusLidze potwierdza także, od 1 lipca Artur Szalpuk jest już oficjalnie zawodnikiem Cerrad Czarnych. Powołanie od Stephane Antigi dla przyjmującego radomian nie jest przypadkowe. Selekcjoner mistrzów świta od dłuższego czasu przyglądał się jego poczynaniom. Bardzo udanym dla Szalpuka okazał się turniej w Baku. W stolicy Azerbejdżanu siatkarz jako pierwszy przekroczył barierę 100 zdobytych punktów. Miało to miejsce podczas półfinałowego starcia z Bułgarią. W meczu o brąz nie był już tak bardzo eksploatowany w ataku, ale nie przeszkodziło mu to w zakończeniu Igrzysk Europejskich ze zdobyczą 134 punktów.