Siatkarze Cerradu Czarnych z szansami na wyjazd do Meksyku

Kadra Polski juniorów w siatkówce przebywa na zgrupowaniu w Krośnie. Pod okiem trenera Jakuba Bendaruka ćwiczy m.in. Jakub Zwiech, środkowy bloku Cerradu Czarnych Radom.
Zwiech, który trafił do Czarnych w letnim okienku transferowym, ma szansę zagrać w tegorocznych mistrzostwach Świata juniorów. Przypomnijmy, że najważniejsza tegoroczna impreza dla tej kategorii wiekowej odbędzie się w Meksyku w dniach od 11 do 21 września. W fazie grupowej biało-czerwoni spotkają się z Rosją, Argentyną i USA.

Warto dodać, że nowy nabytek radomskiego przedstawiciela w siatkarskiej ekstraklasie nie jest jedynym zawodnikiem Cerradu Czarnych, który kandyduje do gry w kadrze naszych juniorów. Trener Bednaruk będzie mógł bowiem skorzystać z przyjmującego radomian Artura Szalpuka. Siatkarz także ćwiczy na obozie kadrowym, ale z tą różnicą, że jest to pierwsza reprezentacja Polski prowadzona przez Stephane'a Antigę (zgrupowanie zespołu seniorów odbywa się w Arłamowie). Kolejnym zawodnikiem z radomskimi korzeniami w drużynie trenera Bednaruka jest Jan Firlej. Rozgrywający to wychowanek Czarnych, który od nowego sezonu zagra w barwach plusligowej Politechniki Warszawskiej.

Więcej o: