Siatkarze Czarnych Radom wicemistrzami Polski w siatkówce plażowej

Michał Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom) zdobyli srebrne medale mistrzostw Polski seniorów w siatkówce plażowej. Zawody z udziałem reprezentantów radomskiego klubu odbyły się w Krakowie.
Finały mistrzostw Polski na siatkarskiej plaży zgromadziły w komplecie krajową czołówkę. Dlatego wyczyn duetu Michał Bryl/Kacper Kujawiak jest tym bardziej godny podkreślenia. Radomianie dotarli do wielkiego finału, w którym mierzyli się z reprezentantami naszego kraju Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem. W pierwszym secie finałowej potyczki podopiecznym trenera Mirosława Malca wychodziło niemal wszystko. Po skutecznym bloku prowadzili 1:0 w setach. W kolejnej partii górą byli przeciwnicy. O losach złotego medalu zadecydował tie - break, którego pewnie zdobyli Fijałek i Prudel.

- Nasi siatkarze spisali się wybornie. Czarni mają srebro mistrzostw kraju w plażówce i to jest powód do dumy. To cieszy i jest dobrym prognostykiem na przyszłość - skomentował trener Malec.

Tymczasem drugi z duetów Czarnych w finałach MP, czyli Bartłomiej Malec/Bartłomiej Kiernoz uplasował się na 13 miejscu. W walce o awans do czołowej dwunastki turnieju przegrali z...Brylem i Kujawiakiem. Obok zespołów RCS -u Czarnych w krakowskim turnieju ambitnie walczył Daniel Pliński (kapitan ekstraklasowej drużyny Cerradu Czarnych). Wraz z Marcinem Wiką reprezentowali barwy Administratora Radom i uplasowali się na miejscach 9-12.

Wyniki:

Orlen Finał Mistrzostw Polski siatkarzy plażowych

I runda po lewej stronie drabinki: Łysikowski/Wierzbicki -Pliński/Wika 0:2 (16:21, 16:21), II runda po lewej: Fijałek/Prudel - Pliński, Wika 2:0 (22:20, 21:19), Malec/Kiernoz - Kantor/Łosiak 0:2 (15:21,19:21), Kujawiak/Bryl - Kądzioła/Szałankiewicz 0:2 (14:21, 14:21).

I runda po prawej stronie: Pliński/Wika - Świrydowicz/ Paszkowski 2:1 (21:10,19:21,15:13), Czubiński/Zarankiewicz - Malec/Kiernoz 0:2 (15:21, 15:21), R. Andrys/A. Andrys - Kujawiak/Bryl 0:2 (19:21, 15:21).

O wejście do dwunastki po prawej stronie drabinki: Pliński/Wika - Mariański/Radzikowski 2:1 (21:18, 15:21, 15:10) Malec/Kiernoz -Kujawiak/Bryl 0:2 (19:21, 15:21).

O wejście do ósemki po prawej: Brożyniak/Dzikowicz - Pliński/Wika 2:0 (21:14, 21:19), Kujawiak/Bryl - Parcej/Radojewski 2:0 (29:27, 21:12).

O wejście do szóstki po prawej: Kujawiak/Bryl - Kądzioła/Szałankiewicz 2:0 (21:18, 24:22). Ćwierćfinał: Kałuża/Chiniewicz -Kujawiak/Bryl 0:2 (22:24, 14:21), półfinał: Kantor/Łosiak - Kujawiak/Bryl 1:2 (21:18, 15:21, 10:15), finał: Fijałek/Prudel - Bryl/Kujawiak 2:1 (23:25, 21:17, 15:9).