Artur Szalpuk z Cerradu Czarnych bohaterem meczu z Japonią

W pierwszym meczu tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w Toruniu Japonię 3:0 (28:26, 25:15, 25:18). Jednym z głównych aktorów sobotniej potyczki w Toruniu okazał się Artur Szalpuk, który na parkiecie pojawił się w drugim secie.
Rywale tylko w pierwszym secie nawiązali wyrównaną walkę. W dwóch kolejnych przewaga mistrzów świata była wyraźna. Spory wkład w przekonujące zwycięstwo biało - czerwonych miał zawodnik Cerradu Czarnych Radom. Szalpuk wszedł na boisku w partii nr 2 i trzeba przyznać, że zmianę którą dał okazała się bardzo pożyteczna. W ataku przyjmujący Czarnych miał 57 procent skuteczności. Popełnił przy tym zaledwie jeden błąd. - Na to, jak teraz ciężko trenujemy, to nasza gra nie wyglądała najgorzej. Jestem bardzo zadowolony z tego, że dostałem szansę zaprezentować się przed polską publicznością. Nawet jakbym nie zdobył tylu punktów, a grał tyle czasu ile dzisiaj, to też bym był szczęśliwy - zapewnił Artur Szalpuk.

Memoriał Wagnera jest dla reprezentacji Polski ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającym się Pucharem Świata, w którym biało-czerwoni powalczą o jeden z dwóch biletów na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- Pokazaliśmy, że rezerwowi są gotowi wyjść na mecz i pomóc pierwszej drużynie. Jeżeli nie będziemy dostawać szansy gry to znaczy, że drużyna gra bardzo dobrze i nie ma sensu jej zmieniać i też będzie dobrze - przyznał siatkarz Cerradu Czarnych.

Drugiego dnia towarzyskiego turnieju poświęconego pamięci trenera Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski zmierzy się z Iranem (w niedzielę 23 sierpnia). Kolejnym rywalem będzie ekipa Francji (mecz w poniedziałek 24.08).