Cerrad Czarni propagowali aktywny i zdrowy styl życia

Co prawda nie na boisku siatkarskim lub siłowni, ale trzeba przyznać, że ostatni weekend był pracowity dla drużyny siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Zawodnicy gościli na jubileuszowej edycji (piątej w historii) ?Pięcioboju Precyzyjnego? w Parku Leśniczówka, zaś dzień później spotkali się z mieszkańcami miasta na tradycyjnym Święcie Chleba.
W "Pięcioboju Precyzyjnym" siatkarze tradycyjnie wzięli udział w okolicznościowym konkursie z udziałem reprezentantów innych klubów Radomia. Uczestnicy zabawy zmierzyli się w trzech kategoriach: siatkarskiej, piłki ręcznej i piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji stanęli z przedstawicielami: KS Uniwersytet Radom, AZS WSNiT Handball Team Radom i LUKS Sportowej Czwórki.

Dyscypliną, która rozstrzygnęła o wygranej była piłka nożna. - Mimo, że w pierwszej próbie to chłopaki z Uniwersytetu zdobyli więcej punktów, w dogrywce to my triumfowaliśmy zapewniając klubowi kolejny puchar - przyznał Wojciech Żaliński. Obok niego w sprawnościowych konkurencjach barw Cerrad Czarnych Radom bronił Igor Grobelny. To trzecie z rzędu zwycięstwo siatkarzy podczas "Pięcioboju Precyzyjnego".

W niedzielę zespół można było natomiast spotkać w Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie na zaproszenie Cechu Piekarzy wzięli udział w Radomskim Święcie Chleba. - Wkładamy dużo pracy w popularyzację zdrowego odżywiania. Dlatego nas piekarzy cieszy, że grupa tak znanych sportowców po raz kolejny gościła w tym szczególnym dniu w Muzeum Wsi Radomskiej - podkreślił Tadeusz Fogiel.

Tegoroczna impreza przeprowadzona została pod hasłem "Zapamiętaj to przysłowie, żytni chleb, to twoje zdrowie". - Rzeczywiście dobry żytni chleb jest bardzo wartościowy. W Radomiu smakuje szczególnie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. W mieście są znakomite piekarnie, które robią wyśmienity chleb - zapewnił Bartłomiej Bołądź, atakujący zespołu PlusLigi.

Pojawienie się siatkarzy wzbudziło spore zainteresowanie. Zawodnicy i trenerzy zaproszeni zostali na jedną ze scen. Trener Raul Lozano opowiadał między innymi o diecie sportowców, natomiast jego asystent Robert Prygiel dokonał krótkiej prezentacji. Pomiędzy licznymi występami ludowych zespołów i zabawami kibice mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autografy ulubionych zawodników.