Przyjmujący Cerradu Czarnych zadebiutował w Pucharze Świata

Na otwarcie turnieju o Puchar Świata siatkarze reprezentacji Polski rozprawili się 3:0 z Tunezją. Na boisku w zespole trenera Stephane Antigi pojawił się Artur Szalpuk, na co dzień zawodnik plusligowego Cerradu Czarnych Radom.
Siatkarz klubu z Radomia wystąpił przeciwko Tunezji w roli zmiennika. Na boisko wszedł pod koniec drugiego seta. Mimo, że na placu gry przyjmujący Cerradu Czarnych przebywał krótko, to jego występ trzeba zaliczyć do udanych. Przy stanie 23:13 Szalpuk skutecznie zaatakował, zdobywając dla biało - czerwonych setbola. Chwilę później Polacy świętowali wygraną

w tej odsłonie, zdobywając punkcik blokiem. Duet blokujących tworzyli Michał Kubiak i Artur Szalpuk. Ostatecznie tem trenera Antigi zwyciężył bez starty seta.

W środę 9 września nasi siatkarze rozegrają w Japonii kolejny mecz na Pucharze Świata. Tym razem rywalem Polski będzie Rosja. Przypomnijmy, że turniej w Azji toczy się awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. Paszporty do Brazylii zdobędzie dwa czołowe zespoły (startuje 12 narodowych drużyn).

Polska - Tunezja 3:0 (25:17, 25:15, 25:20). Polska: Łomacz, Kurek (13), Buszek (14), Mika (10), Bieniek (6), Nowakowski (3), Zatorski (libero) oraz Drzyzga (1), Kubiak (6), Kłos (2), Szalpuk (1), Konarski, Gacek (libero) MVP meczu: Bartosz Kurek.