Trudna sytuacja juniorów Czarnych. Z Metrem zagrają o awans

Siatkarze RCS -u Czarnych Radom mają już dwie porażki w finałach mistrzostw Mazowsza juniorów. Jeśli radomianie poważnie myślą o awansie do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, to niedzielny mecz z Metrem Warszawa muszą wygrać
W finałach Mazowsza los nie oszczędza juniorów Czarnych. Nie dość, że podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego przegrali oba dotychczasowe mecze, to jeszcze kluczowy zawodnik na pozycji atakującego doznał kontuzji. Mowa o Michale Moniaku, który skręcił staw skokowy. To nie jedyny ubytek, bo na turnieju w Warszawie nie ma Macieja Pożyczki, podstawowego libero zespołu juniorów Czarnych.

W dwóch dotychczasowych spotkaniach mistrzostw Mazowsza radomianie ugrali po jednym secie w spotkaniach ze stołecznymi: MOS-em WOLA i MKS -em MDK. Czarni nie maja już szans na tytuł mistrzowski, ale wciąż pozostają w walce o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

- Niestety, nie omijają nas kłopoty kadrowe. Nie mam pretensji do zawodników, bo zostawili na boisku kawał serca. szkoda szczególnie naszego meczu z gospodarzami. W czwartym secie prowadziliśmy 17:14, ale rywale z MDK odrobili starty, a potem wygrali całe spotkanie. W niedzielę z Metrem Warszawa czeka nas mecz o wszystko. Każde zwycięstwo da nam awans do 1/4 mistrzostw Polski - powiedział trener Sitkowski.

Wyniki:

MOS WOLA Warszawa - RCS Czarni Radom 3:1 (25:15, 20:25, 25:16, 25:14), MKS MDK Warszawa - RCS Czarni Radom 3:1 (25:14, 21:25, 25:20, 25:21).