Młodzi Czarni zrewanżowali się góralom. W niedzielę mecz o awans

Siatkarze RCS -u Cerrad Czarnych Radom pokonali 3:0 BBTS TH Bielsko - Biała, a to oznacza, że w niedzielę 21 lutego oba zespoły rozegrają kolejne starcie. Stawką meczu będzie awans do półfinału Młodej Ligi
Marząc o grze w najlepszej czwórce Młodej Ligi, czyli rozgrywkach o mistrzostwo Polski do lat 23 radomianie nie mogli sobotniego meczu przegrać. Wszak w walce do dwóch zwycięstw przegrywali 0:1. Ale po rewanżu w Radomiu jest po 1 i o grze w dalszej fazie zmagań zadecyduje niedzielne spotkanie pomiędzy tym zespołami.

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego, wzmocnieni zawodnikami plusligowego zespołu Czarnych, spokojnie wypunktowali górali z Podbeskidzia w setach pierwszym i drugim. W obu przypadkach rywale nie zdołali osiągnąć bariery 20 punktów w odsłonie. Najwięcej emocji dostarczyła ostania partia. Po bitwie na przewagi radomianie pokonali BBTS 30:28. To oznaczam, że o awansie do półfinału Młodej Ligi przesądzi niedzielne starcie, które odbędzie się w Radomiu. Początek w hali MOSiR -u przy ul. Narutowicza o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

- Sobotni mecz od początku układał się po naszej myśli. Graliśmy mądrze i skutecznie, kontrolując przebieg rywalizacji. W trzecim secie BBTS pokazał, że jest mocnym zespołem, ale na szczęście wygraliśmy na przewagi. W niedzielę czeka nas najważniejszy mecz w tym sezonie. Czeka nas ciężkie spotkanie, ale wierzymy w awans do najlepszej czwórki - powiedział trener Sitkowski.

RCS Cerrad Czarni Radom - BBTS ATH Bielsko - Biała 3:0 (25:18, 25:18, 30:28).

RCS Cerrerd: Zugaj, Bołądź, Zwiech, Grzechnik, Wasilewski, Pluta, Filipowicz (libero) oraz Kowalski (libero), Laskowski, Moniak, Wilk.