Młodzież Czarnych znów ograła BBTS. Radomianie w turnieju finałowym Młodej Ligi

Siatkarze RCS - u Cerrad Czarnych Radom po raz drugi pokonali w swojej hali BBTS Bielsko - Biała, a to oznacza że podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego awansowali do najlepszej czwórki mistrzostw Polski do lat 23!
Niedzielne spotkanie w Radomiu kończyło ćwierćfinałową rywalizację rundy play - off Młodej Ligi pomiędzy ekipami RCS -u Czarnych i bielskiego BBTS-u. Wszak po dwóch meczach było 1:1

Radomianie prowadzili w 1 secie zdecydowanie, bo 16:11. W końcówce dobrnęli do setbola, ale dwie kolejne akcje padły łupem górali. Przy stanie 24:24 rywale Czarnych też nie wytrzymali ciśnienia. Popsuli zagrywkę, zaś po chwili pomylili się w ataku. Siatkarze BBTS-u doprowadzili jednak w tym meczu do remisu. Ich łupem padła kolejna rozgrywka, a to dlatego, że byli wręcz nie do zatrzymania w ofensywie.

Młodzież Czarnych ponownie dyktowała warunki gry i w efekcie po raz drugi objęła prowadzenie w tym spotkaniu. Gracze trenera Sitkowskiego imponowali zwłaszcza w grze blokiem. Po trzech rozegranych mieli już 13 punktowych czap, przy sześciu BBTS -u. W czwartej - i jak się okazało - ostatniej odsłonie gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Punktowe bloki, skuteczność Bartłomieja Bołądzia w ataku (zdobył w meczu 33 punkty) poprowadziły Czarnych do upragnionego awansu.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa i awansu do najlepszej czwórki w Polsce. To już drugi sezon z rzędu, gdzie meldujemy się wśród najlepszych. Byliśmy skoncentrowani i choć nie rozegraliśmy porywającego meczu, to osiągnęliśmy swój cel. Awans do turnieju finałowego to wielki sukces naszego zespołu - powiedział trener Sitkowski.

Turniej finałowy Młodej Ligi (przypominamy, że rozgrywki toczą się o młodzieżowe mistrzostwo Polski do lat 23) odbędzie się w dniach 5-6 marca. Oprócz Czarnych prawo gry wywalczyli Jastrzębski Węgiel, Lotos Trefl Gdańsk oraz Zaksa Kędzierzyn - Koźle, która będzie gospodarzem finałowych zmagań. Pierwszego dnia imprezy zespoły rozegrają półfinały (Czarni powalczą z Zaksą), po których zwycięzcy zmierzą się o złoto, zaś przegrani o brąz.

RCS Cerrad Czarni Radom - BBTS ATH Bielsko - Biała 3:1 (26:24, 22:25, 25:18, 25:21). Stan rywalizacji 2:1, awans RCS Cerrad Czarni

RCS Cerrad Czarni: Zugaj, Bołądź, Grzechnik, Wasilewski, Zwiech, Pluta, Filipowicz (libero) oraz Kowalski (libero).