Siatkarze Cerradu Czarnych na...niebiesko. W szczytnym celu

Podobnie jak w ubiegłym roku siatkarze i trenerzy Cerradu Czarnych Radom przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego przez Fundacja JiM.
To największa w Polsce akcja mająca na celu podniesienie świadomości na temat tego zaburzenia. Rodzice dzieci z autyzmem organizują punkty informacyjne, w których każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat tego zaburzenia. Do inicjatywy przyłączyło się wiele osób, firm i instytucji. W gronie tym znaleźli się siatkarze Cerrad Czarnych Radom

- Chodzi o to, żeby społeczeństwo wiedziało, że jest takie zaburzenie jak autyzm, żeby widziało, czym to się objawia. Rodzicom ktoś czasami mówi, że mają niegrzeczne dziecko, a nie zawsze tak to wygląda, to może być spektrum autyzmu - zapewnia Aneta Stańczyk, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.

 Kampanię "Polska na niebiesko" w tym roku prowadzona jest pod hasłem "Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz". Finał akcji zaplanowano w sobotę 2 kwietnia, ale dzieci i rodzice już gościli u siatkarzy na treningu. Kilkanaście minut upłynęło ekspresowo, ale dzieci nie narzekały. Tak samo jak ich opiekunowie. - Dziękujemy za zaproszenie i wsparcie akcji Dzieci były zachwycone! Siatkarze i trenerzy okazali się niesamowici - podkreśla Aneta Stańczyk.

Siatkarze tradycyjnie umniejszają swój udział. - Mam nadzieje, że się wszyscy dobrze bawili. Fajnie jest wspierać dobry cel. Pomagać w tego typu akcjach to dla nas prawdziwa przyjemność - zapewnia Daniel Pliński, kapitan drużyny. Na zakończenie uczestnicy wypuścili niebieskie balony. Niebieski to kolor symboliczny, to kolor autyzmu.