Zwycięstwo i porażka. Młodzicy Czarnych wciąż w grze o strefę medalową

W Człuchowie rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski młodzików. W pierwszym dniu zawodów adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? przegrali z AKS -em V LO Rzeszów oraz pokonali AZS 2020 Częstochowa.
Radomianie rozpoczęli zmagania w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce od porażki z rzeszowianami. Rywale zwyciężyli zdecydowanie, bez straty seta. Na szczęście, wynik na inaugurację nie podłamał siatkarzy trenera Krzysztofa Jaskulskiego. W następnym pojedynku jego podopieczni uporali się z ekipą z Częstochowy. Czarni wygrali 2:1 (w tej kategorii wiekowej mecze rozstrzygane są do dwóch wygranych setów), a to oznacza że nadal mają szansę na awans do półfinału MP.

W sobotę 21 maja radomianie rozegrają ostatni pojedynek fazy grupowej. Tym razem przeciwnikami radomian będą rówieśnicy Trefla Gdańsk. Przypomnijmy, że rywalizacja o awans do najlepszej czwórki turnieju toczy się także w drugiej grupie. W niej walczą Metro Warszawa, SUKSS Suwałki, Jastrzębski Węgiel oraz Trójka Nakło.

Wyniki

AKS V LO Rzeszów - RCS Czarni Radom 2:0 (25:21, 25:17), RCS Czarni Radom - AZS 2020 Częstochowa 2:1 (23:25, 25:20, 15:9).

RCS Czarni: Bartosz Sławiński, Jakub Baranowski, Piotr Skałbania, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Eryk Domagała, Hubert Bujak (libero) oraz Dominik Szymański, Jakub Żurowski. Trenerzy: Krzysztof Jaskulski, Arkadiusz Sawiczyński.