Weekendowe sparingi Cerradu Czarnych. Oba z rywalami z PlusLigi

W najbliższą sobotę i niedzielę (17 i 18 września) siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrają dwa mecze kontrolne. Podopieczni trenera Roberta Prygla sprawdzą dyspozycję na turnieju w Kobyłce, gdzie oprócz radomian powalczą Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów i ONICO AZS Politechnika Warszawska.
Zaproszenia od organizatorów turnieju otrzymały wyłącznie drużyny szykujące się do nowego sezonu gry w rodzimej ekstraklasie. Poziom zmagań powinien być zatem wysoki. System rozgrywek jest prosty: w sobotę 17 września odbędą się mecze półfinałowe, zaś dzień później pojedynki o miejsca. Zgodnie z tak przyjętą formułą w pierwszym meczu Cerrad Czarni zmierzą się z Asseco Resovią, natomiast Politechnika sprawdzi się w starciu ze Skrą. Zwycięzcy powalczą w niedzielnym finale, a przegrani z półfinałów o najniższy stopień podium.

- To na pewno będą pożyteczne gry. Przygotowujemy się do startu PlusLigi, a sparingi są ich częścią. Ważne, że będziemy mieli możliwość zagrać z wymagającymi zespołami - skomentował trener Prygiel.

Turniejowe mecze w Kobyłce będą rozgrywane w hali sportowej przy ul. Załuskiego. Początek sobotniego meczu Cerradu Czarnych z Resovią o godz. 19.30. Niedzielne spotkania zaplanowano odpowiednio na godz. 13 (o 3. miejsce) i na 17 (finał).