Pierwszy wygrany sparing Rosy Radom, porażka rezerw

Zespół beniaminka Tauron Basket Ligi po dogrywce pokonał pierwszoligowy Znicz Basket Pruszków. Z kolei porażki doznali młodzi koszykarze rezerw Rosy, którzy ulegli UMKS-owi Kielce.
Pojedynek podopiecznych Mariusza Karola ze Zniczem odbył się za tzw. zamkniętymi drzwiami. Obaj szkoleniowcy w tym meczu próbowali różnych wariantów taktycznych, stąd nieobecność kibiców, jak i mediów na sparingu.

Po 40 minutach rywalizacji padł remis 74:74. O triumfie radomian zadecydowała wygrana (10:8) dogrywka. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał J.J. Montgomery - 19. W meczu nie zagrał narzekający na drobny uraz Artur Donigiewicz.

Po sparingu zespół udał się na międzynarodowy turniej do Gliwic, a po nim nastąpi bezpośredni wyjazd na zgrupowanie do Dzierżoniowa.

Tymczasem pierwszy mecz kontrolny z silną ekipą UMKS-u rozegrali zawodnicy drugiej drużyny. Podopieczni Karola Gutkowskiego [II liga - przyp. red.] nieznacznie, bo zaledwie różnicą trzech "oczek" ulegli kielczanom.

Rosa Radom - Znicz Basket Pruszków 84:82 po dogrywce (15:11, 10:20, 21:16, 28:27, d. 10:8) Rosa: Montgomery 19, Bogavac 18, Bogdanowicz 12, Radke 10, Wilczek 9, Cupković 8, Kardaś 3, Zalewski 3, Vasojević 2, Kosiński 0, Nikiel 0.

UMKS Kielce - Rosa II Radom 64:61 (13:18, 18:11, 12:12, 21:20).