Koszykarze Piotrówki okazali się gościnni [ZDJĘCIA]

W Radomiu po raz drugi został rozegrany Radom Basket Cup. Wśród czołowych drużyn kraju, rywalizowały także dwa roczniki Piotrówki.
Chłopcy z rocznika 2000 - trenerzy Łukasz Jakóczak i Łukasz Chrustowicz - uplasowali się na trzecim miejscu. W pojedynku o brązowe medale 13-latkowie, pokonali Kuźnię Stalowa Wola. Triumfował zespół TKM Włocławek, którego filarem był Andrzej Pluta junior. Rozgrywający w finale - wygranym 59:58 z Niedźwiadkami Przemyśl - zdobył 31 punktów.

Z kolei w kategorii - mini koszykówka, rocznik 2001, Piotrówka zajęła szóste miejsce. Szkoleniowcy Albert Siekiera i Jarosław Wróbel byli zadowoleni z postawy drużyny. - W tym roczniku mamy trzy grupy i na poczet turnieju wyselekcjonowaliśmy najlepszych koszykarzy. Razem trenowaliśmy przez niecały miesiąc i w pierwszym pojedynku brak zgrania był widoczny. W kolejnych meczach drużyna radziła sobie zdecydowanie lepiej - oznajmił trener Siekiera.

W tej kategorii najlepszy był WKK Wrocław.