Absencja trzech Amerykanów w meczu usprawiedliwiona

Zarząd klubu Rosa Radom Spółka Akcyjna poinformował, że absencja trzech koszykarzy w ostatnim pojedynku sezonu z AZS-em Koszalin - podyktowana została ich kłopotami zdrowotnymi.
Dość niespodziewanie w niedzielnym, ostatnim pojedynku w kadrze radomskiego beniaminka Tauron Basket Ligi zabrakło trzech Amerykanów. Wszyscy zamiast na parkiecie, pojawili się w dresach i zajęli miejsca w pobliżu ławki dla zawodników rezerwowych. Oczywiście, żaden z nich, co zaskoczyło sympatyków basketu nie wziął udziału w ostatnim, pożegnalnym występie Rosy przeciwko AZS-owi Koszalin.

W środę dowiedzieliśmy się co było powodem absencji: Nica Wise, Ronalda Dorseya i J.J Montgomerego.

Jak się okazało wszyscy narzekali na kłopoty zdrowotne i w porozumieniu z trenerem Wojciechem Kamińskim, jak i fizjoterapeutą Adamem Wolańskim, zostali z pojedynku zwolnieni.

Właśnie w tej sprawie na oficjalnej stronie Rosy, wypowiedział się Robert Bartkiewicz, manager zespołu. - Decyzja zarządu została poprzedzona rozmowami i z trenerem i z samymi zawodnikami. Wiadomo było od dłuższego czasu, że w obu meczach nie wystąpi z powodu urazu pleców J.J. Montgomery. Nic Wise uskarżał się również na dolegliwości a Ron Dorsey od dłuższego czasu nie czuł się komfortowo. Razem z trenerem podjęliśmy decyzję, że lepiej w takim meczu ogrywać młodego Jakuba Schenka niż forsować zawodników, którzy odczuwają trudy sezonu. Decyzja została także zaakceptowana przez samych zawodników. Ucinamy tym samym wszelkie doniesienia prasowe na temat jakichkolwiek incydentów z udziałem naszych zawodników. Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku rozpoczęliśmy rozmowy i z trenerami i z zawodnikami zmierzające w kierunku budowy składu na sezon 2013/2014. O wszelkich decyzjach personalnych będziemy informować wyłącznie w komunikatach na stronie internetowej.