Rosa zagra dziś o awans do drugiej rundy Pucharu Polski

Koszykarze Rosy Radom zmierzą się w środę w Krośnie z miejscowym MOSiRem PBS Bank KHS, a stawką pojedynku będzie awans do drugiej rundy Intermache Basket Cup.
Rywale z Krosna przepustkę do I rundy centralnej IBC uzyskali zajmując drugie miejsce w finałowym turnieju rozegranym na szczeblu PZKosz w Kutnie. Podopieczni Dusana Radovica w finale ulegli gospodarzom (Polfarmexowi) 76:64.

Awans do kolejnej rundy wywalczył także inny I-ligowiec Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów (zajął trzecie miejsce).

W zespole z "Miasta szkła" występuje obecnie Paweł Bogdanowicz, którego kibice doskonale pamiętają z ubiegłorocznych występów w radomskiej Rosie. Z kolei w druga stronę zawitał przed sezonem Kamil Łączyński. Rozgrywający Rosy w ostatnim sezonie stanowił o sile zespołu z Krosna.

Nasza drużyna z I-ligowcem spotkała się w turnieju przedsezonowym i po zaciętym pojedynku (w samej końcówce) wygrała 81:75. Teraz stawka jest o wiele większa, a o tym że radomianie nie mają zamiaru lekceważyć MOSiR-u świadczy chociażby fakt, że na mecz udali się we wtorek. - To nie jest liga a mecz pucharowy. Tu jeśli się przegra, to się odpada. Jeżeli mamy taką możliwość by jechać dzień wcześniej to bardzo się z tego cieszymy. Oczywiście nie lekceważymy I-ligowca, bo właśnie w takich spotkaniach przeciwnik może mieć np. dzień konia i wówczas jest problem. Jeśli uda nam się wygrać, to będziemy już tylko o jeden mecz od awansu do Final Four - przyznał trener Wojciech Kamiński.

Triumfator awansuje do kolejnej rundy IBC a tam czekają już takie zespoły TBL jak: Stelmet Zielona Góra (mistrz Polski) i PGE Turów Zgorzelec (wicemistrz).

Początek spotkania: MOSiR Krosno - Rosa Radom w środę o godz. 18.

Pary I rundy IBC: Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański, Polfarmex Kutno - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 65:73, MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Rosa Radom, Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów - Anwil Włocławek.