Większe doświadczenie Rosy zaprocentowało w Sopocie

Nie bez problemów ostatni w 2015 roku mecz wygrali zawodnicy radomskiej Rosy. Tym razem pokonali oni na wyjeździe Trefla Sopot.
Ostatni wyjazdowy mecz w Tarnobrzegu, Rosa rozpoczęła od przegranej pierwszej kwarty. Niemalże identycznie rozpoczął się dla podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, ostatni mecz w 2015 roku. Wprawdzie po siedmiu zdobytych przez Michała Sokołowskiego punktach (zawodnik 12. kolejki TBL przyp. Red.), goście prowadzili 10:8, ale miejscowi w swoich szeregach mieli Marcina Dutkiewicza. Ten zdobył dla Trefla siedem ostatnich oczek, ustalając niejako wynik pierwszej kwarty, na 16:12 dla sopocian.

O tym, że przyjezdni byli mocno zdekoncentrowani w początkowych fragmentach gry, mogły świadczyć chociażby - wykonywane przez nich rzuty wolne. Do 15. minuty pojedynku, radomianie sześciokrotnie stawali na linii rzutów wolnych, z czego udało im się trafić zaledwie raz! Na szczęście miejscowi także nie grzeszyli skutecznością, i w połowie drugiej kwarty przegrywali z Rosą, różnicą jednego punktu.

Szybko jednak Trefl wyszedł na prowadzenie 26:20, ale to nie był koniec emocji w tej części. Rosa za sprawą oczek Toreya Thomasa remisowała 29:29, jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Tyreeka Durena. To najlepszy strzelec Trefla na dwie sekundy przed końcem ustalił wynik pierwszych 20. minut.

Po zmianie stron kibice oglądali już zupełnie inną Rosę, a ta przypominała bardziej drużynę z ostatniego pojedynku przeciwko Stelmetowi. W trzeciej ćwiartce w ekipie gości punktowali praktycznie: Robert Witka, Igor Zajcew i Thomas, i to wystarczyło by na ostatnią część przyjezdni wychodzili prowadząc różnicą pięciu punktów.

Bardzo skuteczna defensywa radomian w kolejnych sześciu minutach (tylko cztery punkty Trefla) poskutkowała tym, że o czas poprosił Zoran Martić. Jego wskazówki nie pozwoliły jednak na to, by jego podopieczni odrobili straty do faworytów pojedynku, i to goście zanotowali 10. triumf w lidze.

Trefl Sopot - Rosa Radom 61:67

Kwarty: 16:12, 15:17, 17:23, 13:15

Trefl: Majok 16, Dzierżak 9, Śmigielski 3, Sikora 1, Dutkiewicz 7, Bilinovac 8, Kulka 8, Stefanik 0, Krefft 0, Duren 9.

Rosa: Thomas 8, Witka 16, Harris 10, Zajcew 13, Szymkiewicz 2, Sokołowski 11, Adams 2, Bonarek 0, Jeszke 3, Hajrić 2.