Sport.pl

Ostatni mecz I-ligowego UTH Rosy w sezonie, czy jeszcze nie?

W niedzielę o godz. 18 na ośmiu parkietach w Polsce rozegrane zostaną mecze ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Termin jest obligatoryjny, bo niektóre zespołu - w tym UTH Rosa Radom - mają o co grać.
Pomimo, że UTH Rosa Radom dostała srogie lanie od lidera i podczas przedostatniej serii gier przegrała z Miastem Szkła aż 103:67, to jeszcze ma cień nadziei na zajęcie ósmej lokaty. Ta jak wiemy, daje szanse gry w fazie play-off, i grze o triumf w całych rozgrywkach.

Żeby tak się jednak stało i UTH opuściło dziewiąte miejsce, muszą być spełnione dwa warunki. Przede wszystkim podopieczni trenera Karola Gutkowskiego nie mogą pozwolić sobie na porażkę ze Zniczem Basket Pruszków, i po drugie liczyć na to, że Zetkama Doral Nysa Kłodzko przegra przed własną publicznością z GKS-em Tychy.

W meczach pierwszej rundy ro0zegranych odpowiednio w Pruszkowie i Tychach, triumfowali gospodarze (Znicz różnicą siedmiu punktów, a GKS - 15).

Jeśli radomianom uda się zająć pierwszą lokatę to w I rundzie play-off zmierzą się z triumfatorem fazy zasadniczej I ligi a więc Miastem Szkła Krosno.

Więcej o: